گروه داعش، با پخش اعلامیه‌ای مسئولیت حمله‌های مرگ‌بار انتحاری عصر روز گذشته بر مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران در شهر کرمان ایران را، برعهده گرفته است.

این گروه در اعلامیه‌ای که امروز پخش کرده، گفته است که در این حمله‌ها ۳۰۰ تن کشته و زخمی شده اند. داعش مهاجمان را «عمر موحد» و «سیف‌الله مجاهد» معرفی کرده و گفته است که آنان کمربندهای انتحاری خود را در میان جمعیت منفجر کردند‌.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این حمله‌های انتحاری عصر چهارشنبه، ۱۳ جدی، در حالی رخ دادند که صدها تن در مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی در منطقه‌ی موسوم‌ به «گلزار شهدا» در کرمان شرکت کرده بودند. بر اساس گزارش رسانه‌های ایرانی، در این حمله‌ها ۱۰۳ تن کشته و ۱۴۱ تن دیگر زخمی شده‌ اند.

احمد وحیدی، وزیر امور داخله‌ی ایران، گفته است که حمله‌ی نخست ساعت ۳:۰۰ پس از چاشت و حمله‌ی دوم ساعت ۳:۲۰ دقیقه‌ی پس از چاشت روز گذشته هنگامی رخ داد که مردم به کمک زخمیان حمله‌ی نخست شتافتند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

این حمله‌ها با واکنش‌های گسترده‌ روبه‌رو شده است. قاسم سلیمانی چهار سال پیش در یک حمله‌ی هواپیما‌های بی‌سرنشین امریکا در عراق کشته شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: