رسانه‌های ایرانی به نقل از رییس اورژانس ولایت کرمان این کشور گزارش داده‌ که در انفجارهای عصر چهارشنبه، ۱۳ جدی، در مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده‌ پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، ۱۰۳ تن کشته شده‌ اند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از رییس اورژانس ولایت کرمان نوشته است که در این انفجارها ۱۴۱ تن دیگر زخمی شده‌ اند. رییس اورژانس کرمان گفته که وضعیت شماری از زخمیان وخیم است. ایرنا پیش‌تر گزارش داده بود که در این انفجارها ۷۳ تن کشته و ۱۷۱ تن دیگر زخمی شده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

احمد وحیدی، وزیر امور داخله‌ی ایران، گفته است که انفجار نخست ساعت ۳:۰۰ پس از چاشت و انفجار دوم ساعت ۳:۲۰ دقیقه‌ی پس از چاشت روز گذشته هنگامی رخ داد که مردم به کمک زخمیان انفجار نخست شتافتند.

وزیر داخله‌ی ایران، افزوده که بیش‌تر تلفات ناشی از انفجار دوم است. او تأکید کرده که اکنون وضعیت در شهر کرمان عادی و زیر کنترل نیروهای امنیتی این کشور است. وزیر داخله‌ی ایران، تصریح کرده است که «این‌ اقدام تروریستی با پاسخ کوبنده و مقتدرانه»ی نیروهای امنیتی ایران روبه‌رو خواهد شد.

این انفجارها عصر روز گذشته در حالی رخ دادند که صدها تن در مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی در منطقه‌ی موسوم‌ به «گلزار شهدا» در کرمان شرکت کرده بودند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.

قاسم سلیمانی چهار سال پیش در یک حمله‌ی هواپیما‌های بی‌سرنشین امریکا در عراق کشته شد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: