حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین افغانستان، به اظهارات شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان مبنی بر این که افغانستان به پایگاه تروریستان بدل شده است، واکنش تند نشان داده و گفته است که «واقعیت کاملاً برعکس است.»

آقای کرزی، عصر امروز (شنبه، ۲ میزان) در اعلامیه‌ای گفته است که «افغانستان قربانی تروریزم است و لانه‌های گروه‌های تروریستی ده‌ها سال در پاکستان بوده و از آن جا زیر حمایت مستقیم دولت پاکستان» علیه افغانستان دست به عملیات زده است.

کرزی افزوده است که از تبلیغات «دروغین» دست بردارید و سعی کنید روابط نیک بین دو همسایه برقرار شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که نخست‌وزیر پاکستان، روز جمعه، اول میزان، با سخن‌رانی در هفتادوهفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از حضور گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

او در این نشست، گفته که افغانستان پس از تسلط دوباره‌ی امارت اسلامی به پایگاه تروریستان بدل شده است.

شهباز شریف با ابراز نگرانی افزوده است که گروه‌های القاعده، داعش، تحریک طالبان پاکستان، جنبش اسلامی ترکستان شرقی و جنبش اسلامی اوزبیکستان، در افغانستان فعالیت دارند.

نخست‌وزیر پاکستان تأکید کرده است که حضور و فعالیت این گروه‌ها در افغانستان، امنیت پاکستان و منطقه را تهدید می‌کند.

وزارت امور خارجه‌،‌‌ نیز نگرانی کشورها مبنی بر وجود تروریزم در افغانستان را رد کرده و گفته که این نگرانی‌ها، ناشی از منبع‌های نادرست است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این وزارت، امروز با پخش اعلامیه‌ای، گفته است که شماری از کشورها به شمول امریکا و پاکستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در باره‌ی افغانستان ابراز نگرانی کرده اند که گویا هنوز تهدید تروریزم در این کشور پابرجا است.

وزارت خارجه‌، تأکید کرده است که گروه‌های تروریستی در افغانستان وجود ندارند و از خاک این کشور، در برابر هیچ کشور دیگری استفاده نخواهد شد.

پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت، جامعه‌ی جهانی از افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان نگرانی دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: