وزارت امور خارجه‌،‌‌ نگرانی کشورها مبنی بر وجود تروریزم در افغانستان را رد کرده و گفته که این نگرانی‌ها، ناشی از منبع‌های نادرست است.  

این وزارت، امروز (شنبه، ۲ میزان) با نشر اعلامیه‌ای، گفته است که شماری از کشورها به شمول امریکا و پاکستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در باره‌ی افغانستان ابراز نگرانی کرده اند که؛ گویا هنوز تهدید تروریزم در این کشور پابرجا است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت خارجه‌ گفته است که این نگرانی‌ها در حالی ابراز می‌شود که طرف‌های مربوط، هنوز آماده نیستند که کرسی افغانستان در سازمان ملل را به امارت اسلامی بسپارند.

در اعلامیه‌ آمده است: «اگر این حق به حکومت افغانستان داده شود، فرصتی خواهد بود تا واقعیت‌های عینی و موجود در افغانستان با منطقه و جهان شریک شود و ممکن، جایی برای هیچ نوع نگرانی‌ باقی نماند.»

وزارت خارجه‌، تأکید کرده که گروه‌های تروریستی در افغانستان وجود ندارند و از خاک این کشور، در برابر هیچ کشور دیگری استفاده نخواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت، جامعه‌ی جهانی از افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان نگرانی دارد.

شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان در هفتادوهفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفته که گروه‌های تروریستی بزرگ از جمله داعش، القاعده و جنبش اسلامی اوزبیکستان، در افغانستان فعالیت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: