شماری از رانندگان که برای انتقال اموال تجارتی شان از مسیر مزارشریف_حیرتان رفت‌وآمد می‌کنند، از بسته‌شدن این مسیر به علت تجمع ریگ در جاده، شکایت دارند. این ریگ‌ها در نتیجه‌ی وقوع توفان در بلخ، در جاده تجمع یافته که رفت‌وآمد را برای رانندگان و مسافران دشوار کرده است.

روزانه حدود دو هزار موتر خردوبزرگ از مسیر ترانزیتی حیرتان رفت‌وآمد می‌کنند. رانندگانی که از ماه‌ها به این‌ سو به دلیل بسته‌ماندن این مسیر، منتظر مانده، خواستار پاک‌سازی آن اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

برکت‌الله، راننده، می‌گوید: «در همین راه ما خیلی رفت و آمد داریم. چند روز محدود نیست که راه بند باشد از ماه‌ها به این طرف بند است. خواست ما این است که باید راه‌حل بنیادی برای پاک‌کاری این سرک سنجیده شود.»

امان‌الله، دیگر راننده، نیز می‌گوید که بسیاری وقت‌ها، به دلیل تحمع ریگ در مسیر مزارشریف_حیرتان، رویدادهای ترافیکی رخ می‌دهد. او، می‌گوید: «در همین مسیر بسیاری حادثات شده، کمی پیش‌تر یک موتر در ریگ فرو رفت. در دو-سه روز یک حادثه می‌شود. ما بسیار به مشکل هستیم. توفان می‌شود و راه بند می‌شود.»

در همین حال، مسئولان در وزارت فواید عامه‌، اطمینان می‌دهند که برای پاک‌سازی منظم مسیر مزارشریف_حیرتان، برنامه‌هایی را روی دست دارند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمداشرف حق‌شناس، سخن‌گوی این وزارت، می‌گوید که ریاست فواید عامه‌ی بلخ، از ماه‌ها به این سو با امکانات موجود برای پاک‌سازی این مسیر کار می‌کند. او، می‌افزاید: «از اثر بادهای شدید ریگ زیادی به سرک سرازیر شده که سبب مشکلات برای مردم گردیده است. خوش‌بختانه توسط پرسنل فواید عامه‌ی بلخ همواره پاک‌کاری می‌شود.»

شاه‌راه مزارشریف_حیرتان، از مهم‌ترین مسیرهای تجارتی و ترانزیتی در شمال افغانستان است که کشور را از طریق بندر تجارتی حیرتان به کشورهای آسیای میانه وصل می‌کند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: