مسئولان محلی پروان، می‌گویند که امسال، حاصلات انگور در این ولایت نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

محمدرحیم نعمانی، رییس زراعت، آبیاری و مالداری پروان، به سلام‌وطندار می‌گوید که در سال روان، به دلیل آب‌وهوای مناسب، ترویج باغ‌داری و ساخت باغ‌ها در بخش‌های مختلف این ولایت، حاصلات انگور افزایش یافته است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

نعمانی، می‌افزاید که ریاست زراعت پروان، تلاش دارد با هم‌کاری کارمندان فنی در بخش‌های مختلف شیوه‌های جدید باغ‌داری را به باغ‌داران آموزش بدهد تا محصولات شان افزایش یابد و باغ‌داران به لحاظ اقتصادی خودکفا شوند.

مسئولان ریاست زراعت پروان، اطمینان می‌دهند که با معرفی سیستم‌های جدید باغ‌داری برای مبارزه با امراض و آفات گیاهی و طبیعی، به مشکلات باغ‌داران رسیدگی می‌کنند.

با این حال، شماری از باغ‌داران در پروان، هرچند از افزایش حاصلات انگور در سال روان ابراز خرسندی می‌کنند؛ اما می‌گویند که نبود سردخانه‌های معیاری و بازار فروش برای محصولات شان، آن‌ها را نگران و با مشکل روبه‌رو کرده است.

آن‌ها، می‌افزایند که در بخش کنترل آفات گیاهی و طبیعی، کارمندان فنی وجود ندارد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

باغ‌داران در پروان، از ریاست زراعت این ولایت، می‌خواهند که به مشکلات آن‌ها توجه جدی داشته باشد و برای نگه‌داری محصولات شان، در ولسوالی‌های این ولایت سردخانه‌های معیاری بسازند.

پیش از این، شماری از باغ‌‌داران در پروان، با شکایت از آشنایی‌نداشتن با روش‌های مدرن باغ‌داری، گفته که ناچار اند برای پیش‌برد کارهای شان، از روش‌های سنتی استفاده کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: