افزایش واردات و ترویج ارزهای جعلی به‌ویژه دالر آمریکایی در بازارهای غزنی، نگرانی صرافان، تاجران و دکان‌داران این ولایت را برانگیخته است.

شماری از صرافان و دکان‌داران غزنی می‌گویند که در دو ماه پسین، چندین بار از گرفتن دالرهای جعلی زیان دیده‌اند. آنان از مسئولان امارت اسلامی می‎‌خواهند که جلو قاچاق و ورود دالرهای جعلی به بازارهای کشور را بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

محمدیاسین تقی‌زاده، منشی اتحادیۀ صرافان غزنی، می‌گوید که بسیاری از صرافان خیابانی و دکان‌داران در این ولایت ماشین‌های تشخیص ارزها را ندارند و آنان از گرفتن ارزهای جعلی متضرر می‌شوند.

اسدالله، یک تن از صرافان که در بازار صرافی غزنی غرفۀ کوچک برای فروش و تبادلۀ اسعار دارد، می‌گوید که این‌روزها افزایش ارزهای جعلی به‌ویژه دالر، نگرانش کرده است که با تشخیص‌نکردن جعلی‌بودن و تبادلۀ آن زیان نبیند.

صرافان تأکید می‌کنند که تشخیص دالرهای جعلی دشوار است و امارت اسلامی باید جلو ورود ارزهای جعلی از مرزهای کشور را بگیرد.

در همین حال، سیداسحاق صالح، سخنگوی فرماندهی امنیۀ ولایت غزنی می‌گوید که در کم‌تر از دو ماه پسین، شش تن را به اتهام ورود و ترویج ارزهای جعلی به‌ویژه دالر بازداشت کرده‌اند. او به باشنده‌گان غزنی اطمینان می‌دهد که با جعل‌کاران برخورد جدی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

استفادۀ کلدار و دالر در غزنی از سال‌‌ها به این‌سو مروج است و این ولایت به‌دلیل داشتن مرز مشترک با پاکستان، بیش‌تر از اقلام و کالاهای قاچاقی واردشده از این کشور زیان می‌بیند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: