یک سرباز پیشین پولیس زن در تخار که به مواد مخدر معتاد است، می‌خواهد دو باره به وظیفه‌اش برگردد. این بانوی جوان فاطمه نام دارد و باشندۀ شهر تالقان، مرکز ولایت تخار است.

 او می‌گوید، از شش سال به این‌سو به مواد مخدر رو آورده و شوهرش نیز معتاد است. این زن پس از معتادشدن به مواد مخدر وظیفۀ خود را ترک کرده است.

فاطمه و شوهرش در ساحل دریای شهر تالقان برای خود یک اعتیادخانه ساخته‌اند. به گفتۀ این بانو نزدیک به ۲۰ دختر جوان در شهر تالقان از مواد مخدر استفاده می‌کنند. او در کنار مردان معتاد به رودخانۀ شهر که مکان آرام و بی‌آزار برای معتادان می‌باشد، پیوسته است.

فاطمه می‌گوید، پس از ازدواج مکتب را ترک کرده است. او چند کودک قد و نیم قد دارد. اعتیاد او به مواد مخدر سبب‌شده تا کودکانش را مادرکلان و پدرکلان‌شان سرپرستی کنند.

این بانو مدتی در تشکیل فرماندهی پولیس تخار به حیث پولیس وظیفه انجام داده است. اکنون فاطمه به کمک ریاست امور زنان و یکی از جوانان شهر تالقان برای درمان به شفاخانۀ تداوی معتادان منتقل شده است. او از حکومت می‌خواهد که افزون بر درمانش دو باره برای او زمینۀ کار را در چارچوب پولیس نیز فراهم سازد.

در تخار پرچون‌‌‌فروشان مواد مخدر کم نیست. با آن‌که کارمندان موظف در فرماندهی پولیس تخار هر هفته تا ۵ تن آنان را بازداشت می‌کنند، اما با آن‌هم میزان این افراد و معتادان مواد مخدر نسبت به سال‌های گذشته در این ولایت رو به افزایش است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام