مسئولان و پزشکان شفاخانۀ صحت طفل اندراگاندی از جان‌باختن چهار کودک در اثر استفاده از بسته‌های مواد غذایی آمادۀ سربازان آمریکایی در شهر کابل خبر می‌دهند.

امیرمحمد جلالی، مسئول بخش داخلۀ شفاخانۀ صحت طفل اندراگاندی به سلام‌وطندار می‌گوید که مواد شامل در این بسته‌ها زهری‌ست؛ چون زمان مصرف آن تمام شده است.

آقای جلالی می‌افزاید: «دو واقعه که از یک فامیل بود، یکی‌اش تقریباً ۱۲ روز می‌شود فوت کرده است و یکی‌ دیگرش را هم همین ده روز پیش آورد، به صبحش فوت کرد. چهار تلفات داشتیم و دو مریض هم بستر است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از چندی به این‌سو در بازارهای شهر کابل بسته‌هایی به رنگ قهوه‌یی که دارای مینوهای متفاوت غذایی چون گوشت مرغ، ککو، بیسکویت و چاکلیت است، به فروش می‌رسد. فروشنده‌گان این مواد می‌گویند که این بسته‌های مواد غذایی، از سربازان آمریکایی جا مانده است.

جاوید هژیر، سخنگوی وزارت صحت به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که کارزاری را برای جمع‌آوری مواد غذایی که زمان مصرف آن‌ها به پایان رسیده است، آغاز کرده‌اند.

پزشکان شفاخانۀ صحت طفل اندراگاندی در حالی از جان‌باختن چهار کودک در اثر استفاده از بسته‌های مواد غذایی وابسته به سربازان آمریکایی در کابل خبر می‌دهند که روزانه صدها بسته از این مواد در بخش‌های مختلف شهر کابل و دیگر ولایت‌ها به فروش می‌رسد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: