مسئولان محلی در کاپیسا، می‌گویند که جاری‌شدن سیلاب در روستای شوخی در مرکز این ولایت، خسارت‌های هنگفت مالی بر جا گذاشته است.  

عبدالفتاح فایز، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کاپیسا، می‌گوید که حوالی ۰۳:۳۰ بامداد امروز (چهارشنبه، ۷ سرطان)، سیلاب‌ در روستای شوخی از مربوطات حوزه‌ی سوم امنیتی مرکز این ولایت جاری شده و نزدیک به ۱۰ کیلومتر خیابان، ده‌ها خانه‌ی رهایشی، ده‌ها رأس مواشی، صدها جریب زمین کشاورزی و بیش‌تر از ۷۰ واسطه‌ی نقلیه‌ی مختلف را زیر گرفته است.

فایز، می‌گوید که پس از سرازیرشدن سیلاب‌، خیابان‌های عمومی برای ساعت‌ها به روی رفت‌وآمد بسته بود که در اثر تلاش مسئولان محلی، به گونه‌ی مؤقتی باز شده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

باشندگان محل که در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌ زیان دیده اند، با اشاره به این که همه داشته‌های شان را از دست داده اند، از امارت اسلامی و نهادهای امدادرسان، خواستار کمک استند.

در همین حال، روز گذشته –سه‌شنبه، ۶ سرطان- سرازیرشدن سیلاب در ولسوالی کوه‌صافی پروان، خسارت‌های هنگف مالی بر جا گذاشته است.

باغی در ولسوالی کوه‌صافی پروان که در اثر سرازیرشدن سیلاب، تخریب شده است.

عبدالمتین، ولسوال کوه‌صافی، دیروقت روز گذشته، به سلام‌وطندار گفت که حوالی ۰۳:۰۰ پس از چاشت همین روز، در اثر سرازیرشدن سیلاب در ولسوالی کوه‌صافی، ۱۶۵ خانه‌ی رهایشی به گونه‌ی قسمی تخریب شده است.

به گفته‌ی او، در این سیلاب، ۳۰۵ مواشی تلف، ۶۰۰ جریب زمین تخریب، ۵۰۰ نهال مثمر و غیرمثمر و ۱۵ خرمن گندم از بین رفته است. همین گونه، ۳۰ سربند، ۳۵ چشمه و ۶۰ کیلومتر خیابان‌ تخریب شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

ولسوالی کوه‌صافی پروان، از حکومت و سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهد که کمک‌های لازم را برای آسیب‌دیدگان فراهم کند.

کوه‌صافی، از ولسوالی‌های کوهستانی و هم‌مرز با ولسوالی بگرام پروان است که کم‌تر انکشاف‌ یافته است.

گفتنی است که روز گذشته در اثر سرازیرشدن سیلاب در پکتیکا، دو تن جان باخته و سه تن زخم برداشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: