عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گوید که به دلیل بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر در ۲۳ ولایت کشور، ۶۵۰ هزار جریب زمین کشاورزی و باغ ویران شده است. او می‌افزاید که سیلاب‌های اخیر حدود ۵۰ هزار رأس مواشی را نیز از بین برده است.

به گفته‌ی عمری، بر اساس هدایت رهبری امارت اسلامی، برای کمک به آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر کمیته‌‌ای تشکیل شده است و این کمیته کشاورزان و باغ‌داران آسیب‌دیده از سیلاب‌های اخیر را سروی کرده است و خانواده‌های آسیب‌دیده به سه دسته تقسیم شده اند که به هر دسته به گونه‌ی جداگانه کمک خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

خان‌ولی احمدزی، خبرنگار سلام‌وطندار در حال گفت‌وگو با عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت

سرپرست وزارت زراعت می‌گوید که به شماری از خانواده‌های آسیب‌دیده در لوگر و شماری دیگر از ولایت‌ها کمک نیز شده است، اما این کمک‌ها بسنده نیست و تلاش‌ها جریان دارد تا این کمک‌ها دو برابر شود.

با این حال، شماری از کشاورزان و باغ‌داران در ولایت‌های سیل‌زده می‌گویند که در بسیاری از ولایت‌ها ۸۰ درصد زراعت و باغ‌ها از بین رفته و تا کنون کسی به آنان کمک نکرده است.

سیلاب چندی پیش در لوگر

قطب‌الدین، یکی از کشاورزان لوگر، به سلام‌وطندار می‌گوید که به دلیل بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر، کشت‌وکار و باغ‌های مردم به شمول پل‌علم در شش ولسوالی این ولایت تخریب شده است.

او می‌افزاید که تا کنون به کشاورزان و باغ‌داران لوگر کمک قابل توجهی صورت نگرفته است. او به حکومت پیشنهاد می‌کند که به خانواده‌های آسیب‌دیده از بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر کمک‌های فوری کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عبدالولی، یکی از باغ‌داران شهر پل‌علم، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجه‌ی بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر تمام حاصلات انگور و بادنجان‌ رومی از بین رفته و بیش‌ترین آسیب نیز به کشاورزان، باغ‌داران و مال‌داران این ولایت رسیده است.

سرپرست وزارت زراعت در حالی آمار زیان‌های ناشی از سیلاب‌های اخیر را ارائه می‌کند که تنها در ولایت لوگر ۶۰ هزار جریب زمین کشاورزی و باغ از بین رفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: