مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی لوگر می‌گویند که روز گذشته در نتیجۀ بارش شدید باران و جاری‌شدن سیل در شهر پل‌علم، مرکز این ولایت و ولسوالی خوشی، تلفات و زیان‌های بسیار مالی به مردم وارد شده است.

عبدالله مفکر، رئیس ریاست مبارزه با حوادث طبیعی لوگر، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ سیل جاری‌شده زیان‌های هنگفت به باشنده‌گان ساحۀ «دره»ی ولسوالی خوشی وارد شده است. او می‌افزاید که در نتیجۀ سیل در ولسوالی خوشی تاکنون جسدهای ۱۲ تن به‌شمول زنان و کودکان یافت شده است و ۷ تن دیگر ناپدید اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای مفکر تأکید می‌کند که ۶۰۰ خانه نیز در نتیجۀ جاری‌شدن سیل در این ولسوالی ویران شده است و تلاش‌ها برای نجات خانواده‌های سیلاب‌زده جریان دارد. او می‌گوید که امکان افزایش تلفات وجود دارد.

از سویی هم، شاه‌الرحمان صدیقی، از بزرگان قومی ولسوالی خوشی، به سلام‌وطندار می‌گوید که شب گذشته در نتیجۀ سیل جاری‌شده در روستاهای «بالا دِه، میانه‌دِه و پایین‌دِه» صدها خانه تخریب شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید که آمار جان‌باخته‌گان این روی‌داد از ۱۲ تن بیش‌تر است و شماری از کودکان را سیل با خود برده است که تاکنون ناپدید اند.

گفتنی‌ست که روز گذشته در نتیجۀ جاری‌شدن سیل در پل‌علم و ولسوالی محمدآغه نیز در بسیاری از بخش‌ها به مردم زیان‌های هنگفت وارد شده است و ده‌ها خانواده از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: