اعضای خانوادۀ فردین امینی، گویندۀ خبر تلویزیون خصوصی آریانانیوز ادعای وزارت داخله مبنی به این‌که او خودکشی کرده است را رد می‌کنند. آنان می‌‎گویند که این روی‌داد خودکشی نه؛ بل‌که قتل بوده است.

شیرعابدین امینی، کاکای فردین امینی می‌گوید که حکومت برای رفع مسئولیت، این روی‌داد را خودکشی جلوه داده‌ است.

او می‌گوید: «همه‌اش را رد می‌کنیم. ضعف خودشان است، به‌خاطر سهولت‌ خودشان ویدئو را پخش کردند، به‌خاطر سهولت‌ خودشان خبر را پخش کردند، این را ما قبول نداریم، این غیرقابل باور است.»

شیرعابدین می‌افزاید که فردین زیر تهدید بود و جرمش نیز خبرنگاربودنش بود. به گفتۀ کاکای فردین، دقیقه‌هایی پیش از وقوع روی‌داد، فردین به او زنگ زده و گفته که زیر تهدید است.

«خودش زیر تهدید بود و برای ما زنگ زد که خودم زیر تهدید هستم، فامیلم گروگان است. همان‌طور تهدیدش کرده بودند که تو اگر برای ما حاضر نشوی، ما فامیلت را از بین می‌بریم. هر کسی که بود با این‌ها کس دیگری بود چرا که صدای گپ می‌آمد در تماسی که گرفته بود. چون گپ زده نمی‌توانست، بسیار آهسته گپ می‌زد، قطع می‌کرد. می‌گفت فامیلم در تهدید است شما به فامیلم برسید که فامیلم را گروگان گرفته‌اند. زیاد فشار سرش بود.»

مسئولان وزارت داخله می‌گویند، خانوادۀ آقای امینی اجازۀ انتقال جسد او را برای بررسی‌های بیش‌تر به طب عدلی نداده است. اما کاکای فردین امینی می‌گوید که بررسی‌های طب عدلی نتیجه‌یی ندارد و آنان نخواستند جنازه را سه روز در طب عدلی سرگردان کنند.

به گفتۀ کاکای فردین، جسد بی‌جان خبرنگارانی که در این اواخر کشته شده‌اند، نیز به طب عدلی منتقل شده، اما نتیجه‌یی در پی نداشته است.

خانوادۀ آقای امینی خواستار پی‌گیری این روی‌داد از سوی حکومت‌اند.

شیرعابدین می‌گوید، سرباز پولیسی که با پای خود جسم زخمی فردین امینی را بلند کرده، باید بابت این عمل غیرانسانی خود محاکمه شود.

حسیب‌الله، هم‌سایۀ فردین امینی می‌گوید که این روی‌داد خودکشی نیست؛ بل‌که قتل هدف‌مندانه بوده است.

«این قتل است، چرا که این‌ها بچه‌هایی نبودند که با کسی خصومت شخصی داشته باشند، برای هم‌سایه به هم‌سایه زود معلوم می‌شود که چه رقم خواص دارد، اما این‌ها مردمی نبودند که با کسی خصومت داشته باشند. قتل است چون این بچه کدام معتاد نبود، خشونت فامیلی نداشت، زنده‌گی‌اش آرام بود، وظیفه‌اش خوب بود.»

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که بررسی‌ها در مورد چگونه‌گی این روی‌داد جریان دارد و یافته‌های آنان از این روی‌داد به‌زودی با رسانه‌ها شریک خواهد شد.

سخنگوی وزارت داخله روز گذشته (جمعه، بیست‌ویکم قوس/آذر) در توییتر نگاشت، فردین امینی که پیش از چاشت دی‌روز به شهرک «منشی میرغلام» از مربوطات ناحیۀ هفدهم شهر کابل رفته بود، پس از دریافت یک تماس تلفنی خودکشی کرده است. آرین گفته بود که امینی توسط «سنگ نوک‌تیز» گردن خود را بریده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: