Asset 1SWN

فردین امینی، گوینده خبر تلویزیون خصوصی آریانانیوز به گونۀ مرموز جان باخته است

Fadin

همکاران فردین امینی در تلویزیون آریانانیوز این رویداد را تأیید کرده‌اند. برخی از همکاران او می‌گویند که فردین امینی، به گونۀ مرموز به قتل رسیده است.

وزارت داخله با تأیید این خبر اعلام کرده که بر بنیاد یافته‌های نخستین فردین امینی، گردانندۀ برنامه‌های تلویزیون آریانانیوز خودکشی کرده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت در یک رشته توییت نوشته است فردین امینی که پیش از چاشت امروز (جمعه، ۲۱ قوس/آذر) به شهرک «منشی میرغلام» از مربوطات ناحیۀ هفدهم شهر کابل رفته بود پس از دریافت یک تماس تلفنی دست به خودکشی زده است.

به گفتۀ آقای آرین، امینی توسط سنگ نوک‌تیز گردن خود را بریده است. طارق آرین می‌گوید که شواهد این رویداد موجود می‌باشد.

او می‌افزاید که محافظان شهرک منشی میرغلام تلاش کرده‌اند که مانع خودکشی فردین امینی شوند، اما این تلاش‌ها نتیجه نداشته است.

سخنگوی وزات داخله می‌افزاید که فردین امینی پس از منتقل‌شدن به شفاخانۀ ایمرجنسی، جان باخته است. او می‌گوید که قضیه به گونۀ همه‌جانبه بررسی می‌شود.

این رویداد یک روز پس از ترور ملالی میوند، گوینده خبر تلویزیون خصوصی انعکاس در ننگرهار، رخ داده است. نهادهای دفاع از خبرنگاران گفته‌اند که در جریان سال ۲۰۲۰ ده کارمند رسانه‌یی‌ کشته شده‌اند.

حدود یک‌ماه پیش الیاس داعی، خبرنگار رادیو آزادی در نتیجۀ انفجار ماین در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند کشته شد. به تاریخ هفدهم عقرب ام‌سال یما سیاووش، مشاور روابط عامۀ بانک مرکزی و گردانندۀ پیشین طلوع‌نیوز نیز با دو تن از هم‌کارانش در انفجار بر موتر حامل‌شان جان باختند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام