شماری از مسافران گیرمانده در مسیر شاهراه غور_کابل به سلام‌وطندار می‌گویند که آنان از صبح امروز تاکنون در کوتل «بکک» در نتیجۀ بارش برف و توفان شدید گیر مانده‌اند و نیاز فوری به کمک دارند.

آنان می‌افزایند که شمارشان به ۸۰ تن می‌رسد و شامل زنان، کودکان و بیماران می‌شوند. این مسافران گیرمانده هشدار می‌دهند در صورتی که برای نجات آنان اقدام جدی نشود، فاجعۀ انسانی رخ خواهد داد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

قاسم احمدی و عبدالعزیز، دو تن از این مسافران به سلام‌وطندار می‌گویند که آنان چندین بار با مسئولان صحبت کرده‌ و آن‌ها وعدۀ هم‌کاری داده‌اند؛ اما هنوز هیچ‌ کسی به دادشان نرسیده است.

در همین حال، محمد حماس، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ غور، به نقل از مسئولان ریاست فواید عامۀ این ولایت می‌گوید که راننده‌گان این مسیر بدون هماهنگی با مسئولان از کابل به سمت غور حرکت کرده و در کوتل «بکک» گیر مانده‌‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ غور می‌افزاید که تیم‌های ریاست فواید عامه به محل فرستاده شده‌اند و تلاش می‌کنند تا بتوانند این مسیر را باز کنند و مسافران گیرمانده را نجات دهند.

کوتل «بکک» در مسیر شاهراه غور_کابل و در مرز با ولایت بامیان موقعیت دارد. این مسیر هم‌واره با بارش برف و باران به‌روی ترافیک و رفت‌وآمد مسافران بسته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: