عبدالکریم ابوشعیب، رییس فواید عامه‌ی غور، به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان به علت احتمال بارندگی و برف‌باری‌ پیش‌بینی‌شده‌ی ریاست هواشناسی افغانستان، از عصر امروز رفت‌وآمد موترهای مسافربری را در مسیر شاه‌راه غور_کابل و راه‌های برف‌گیر این ولایت، متوقف می‌کنند.

رییس فواید عامه‌ی غور، می‌افزاید: «راه‌های غور_کابل، غور_هرات و راه‌های بند باین، بند غوک و بند بور کلاً باز است، مسافرین عبورومرور دارند. به همین اساس، از ساعت چهار امروز به بعد ما به ترانسپورت عمومی و به ترانسپورت کابل و به نمایندگی‌ها هدایت می‌دهیم که راه‌ها را بسته کنند و آن‌ها را اجازه ندهند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، مسئولان ریاست فواید عامه‌ی غور، نیز می‌گویند که تیم‌های برف‌روبی آنان در مسیرهای برف‌گیر حضور دارند و تلاش می‌کنند که هیچ مسیری بسته نماند و مردم با مشکلات روبه‌رو نشوند.

از سویی هم، شماری از رانندگان شاه‌راه غور_کابل و برخی از باشندگان این ولایت، از تلاش‌های مسئولان ریاست فواید عامه‌ی غور برای بازگشایی مسیرهای بسته‌شده قدردانی می‌کنند و از آنان می‌خواهند که اقدامات عملی را در روزهایی که احتمال بارندگی و برف‌باری وجود دارد، برای رسیدگی به مشکلات مردم روی دست گیرند تا از تلف‌شدن بیماران جلوگیری شود.

نوید، از رانندگان شاه‌راه غور–کابل، می‌گوید: «همین حالا مسافرین هم‌راه خودم است، مریض دارند، گپ‌ زدند که باید برویم، وقتی که نرویم، راه بند است و باید برای این مشکل راهی سنجیده شود. یک رقم شود، این راه که بند نمی‌شود، راه یک ولایت است، راه یک قریه و ولسوالی نیست. باید رفت‌وآمد داشته باشند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گل‌احمد، باشنده‌ی غور، نیز می‌گوید: «انتظار ما این است که حکومت در این راستا توجه جدی بکند، راه‌ها را باز بکند تا این‌ که مسافرین در مسیر راه‌ها گیر نمانند و خصوصاً زنان و اطفال که در راه‌ها گیر می‌مانند و تلف می‌شوند، خدای‌ناخواسته ما شاهد این رویدادها نباشیم.»

این در حالی است که ریاست هواشناسی کشور از احتمال بارندگی و برف‌باری شدید در تاریخ‌های ۲۰ و ۲۱ جدی در ۲۲ ولایت افغانستان هشدار داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: