شماری از رانندگان شاه‌راه غور_کابل و مسئولان محلی غور، از گیرماندن بیش از ۱۵۰ مسافر به شمول کودکان و زنان در این مسیر، خبر می‌دهند. آنان می‌گویند که نزدیک به یک هفته می‌شود به دلیل برف‌باری‌های سنگین، به شمول راه‌های ارتباطی شش ولسوالی غربی غور، شاه‌راه غور_کابل نیز، به روی رفت‌وآمد موترها بسته شده است.

عبدالغفور، باشنده‌ی غور، می‌گوید: «در مسیر راه کابل_غور موترها گیر مانده اند. حدود ۱۰ تا ۱۲ موتر است که در آن مریض‌ها، اطفال و خانم‌ها اند و مریض هستند. اگر توجهی در این مورد نشود، به خصوص کسانی که مریض هستند و مسافر اند و نیز در مسیر بند مانده اند، جان خود را از دست می‌دهند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

نجم‌الدین، دیگر باشنده‌ی غور، نیز می‌گوید: «مسیر غور_کابل کاملاً در اثر برف‌باری‌های زیاد بسته می‌شود و ما از دولت خواهش‌مندیم که در مسیر راه‌ها و در قسمت پاک‌کاری برف‌ها و این‌ها هم‌کاری جدی کند.»

شماری از رانندگان شاه‌راه غور_کابل، می‌گویند که به دلیل بارش برف و توفان‌های شدید در کوتل بکک، همه‌ی رانندگان این مسیر، نتوانستند مسافران خود را به مقصد برسانند و نزدیک به یک هفته می‌شود که در ولسوالی یکاولنگ بامیان، برای رسیدن کمک و بازگشایی این مسیر، انتظار اند.

در همین حال، ضیاءالحق جندالله، آمر ترانسپورت زمینی غور، می‌گوید که به شمول راه‌های مواصلاتی شش ولسوالی غربی با مرکز این ولایت، شاه‌راه غور_کابل نیز، به روی رفت‌وآمد مسافران بسته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی آقای جندالله، آمریت ترانسپورت زمینی غور، در هم‌آهنگی با مسئولان ریاست‌های فواید عامه‌ی بامیان و غور، برای بازگشایی مسیر و انتقال مسافران تلاش دارند.

کوتل بکک که در مسیر شاه‌راه غور_کابل و در مرز میان بامیان و غور واقع شده، یکی از مسیرهای دشوارگذر است که پس از هر برف‌باری، به روی رفت‌وآمد موترها بسته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: