منابع معتبر محلی در هرات از کشف تجهیزات نظامی ساخت ایران و لباس‌های نظامی سپاه پاسداران این کشور از یک قرارگاه طالبان در این ولایت خبر می‌دهند.

این منابع که نخواستند هویت‌شان فاش شود به سلام‌وطندار می‌گویند، تجهیزات نظامی ساخت ایران و لباس‌های نظامی سپاه پاسداران این کشور در نتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی از قرارگاه «ملاتورجان» یکی از فرماندهان طالبان در منطقۀ «موسی‌خیل» از مربوطات ولسوالی ادرسکن این ولایت به دست نیروی‌های امنیتی افتاده است.

این عملیات سه‌شنبه شب، پنجم حوت در این ولسوالی راه‌اندازی و تا صبح روز گذشته ادامه داشت.

این منابع معتبر محلی می‌افزایند که هنگام تخریب این قرارگاه طالبان، چند حلقه بمب‌دستی ساخت ایران منفجر شده است. مسئولان امنیتی و محلی هرات در این باره چیزی نمی‌گویند.

قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب کشور با نشر خبرنامه‌یی راه‌اندازی عملیات در ولسوالی ادرسکن را تأیید کرده، اما در بارۀ کشف تجهیزات نظامی ساخت ایران و لباس‌های سپاه پاسداران این کشور از قرارگاه طالبان چیزی نگفته است.

در این خبر نامه آمده است که در نتیجۀ این عملیات سیستم اطلاع‌رسانی طالبان در ولسوالی ادرسکن نابود شده و ۵ فرد مشکوک با تجهیزات اطلاع‌رسانی نیز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

در این عملیات که چندین ساعت ادامه داشت شماری از روستاهای این ولسوالی نیز از وجود جنگجویان طالبان پاکسازی شده و شماری از مهمات و وسایط نقلیۀ طالبان نیز به دست نیروهای دولتی افتاده است.

 دیدگاه کنسولگری ایران در هرات را در این باره به دست آورده نتوانستیم. کنسولگری ایران در هرات پیش از این حمایت نظامی این کشور از طالبان را در افغانستان به ویژه در هرات را بی‌اساس خوانده است.

طالبان نیز تاکنون در این باره ابراز نظر نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: