Asset 1SWN

تفنگ‌داران ناشناس ۳ سرباز ارتش را در هرات کشتند

IMG-20210120-WA0009

مسئولان امنیتی و صحی هرات می‌گویند که در پی تیراندازی تفنگ‌داران ناشناس بر یک رنجر سربازان ارتش در این ولایت، ۳ تن کشته شده و ۴ تن زخم برداشته‌اند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی پولیس هرات می‌گوید که این روی‌داد حوالی ساعت ۷ بامداد امروز (چهارشنبه، اول دلو/بهمن) هنگامی در منطقۀ «پای منارهای» شهر هرات رخ داده است که رنجر سربازان ارتش از جاده عبور می‌کرد.

به گفتۀ او، مهاجمان ۲ فرد موترسایکل‌سوار بوده که بر این رنجر حمله کرده‌اند. آقای ولی‌زاده می‌افزاید، در این رنجر ۱۰ تن از سربازان ارتش سوار و به سوی وظیفه در حرکت بوده‌ که حتا یک میل سلاح هم نداشته‌اند.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات می‌گوید که ۳ کشته و ۴ زخمی از این روی‌داد‌ به وسیلۀ هرات_آمبولانس نخست به شفاخانۀ حوزه‌یی و سپس به شفاخانۀ قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر منتقل شده‌اند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این روی‌داد را برعهده نگرفته است.

شب گذشته هم در نتیجۀ انفجار نیرومند در جوار پاسگاه «پُل مالان» ولسوالی انجیل هرات، ۶ پولیس زخمی شدند.

این در حالی‌ست که محمداسماعیل خان، عضو شورای عالی مصالحۀ ملی چند روز پیش با انتقاد از ناکامی مقام‌های محلی هرات در امر مهار ناامنی‌ها در این ولایت گفت که طالبان به دروازه‌های شهر هرات رسیده‌اند.

ناامنی‌ها در هرات در حالی افزایش یافته که قرار است رئیس‌جمهور غنی فردا (پنج‌شنبه، دوم دلو/بهمن) در یک سفر تشریفاتی به این ولایت برود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام