مسئولان در اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، می‌گویند که اکنون ۱۶ هزار تن به دلیل جرم‌های مختلف در زندان‌های افغانستان به سر می‌برند.

مسئولان، این اطلاعات را امروز (شنبه، ۲۱ اسد) در برنامه‌ی «حساب‌دهی دولت به ملت» در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت، ارائه کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حبیب‌الله بدر، معاون نظامی اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، در این برنامه می‌گوید: «در تمام افغانستان  ۱۶ هزار زندانی داریم. یک هزار و ۱۹۴ زن، یک هزار و ۴۲ کودک پسر و ۴۷ کودک دختر در سراسر کشور زندانی اند که از این میان، ۱۶ زندانی از کشورهای خارجی داریم و ۱۵ تن شان زنان اند.»

معاون نظامی اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، بدون ذکر نام کشور مشخصی، از زندانیان خارجی در افغانستان یاد کرده است.

محمدیوسف مستری، رییس عمومی اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، می‌گوید که در جریان یک سال پسین، نزدیک به چهار هزار زندانی، در مناسبت‌های مختلف، عفو و آزاد شده و شماری از زندانیان نیز از دیگر کشورها به افغانستان منتقل شده اند.

او می‌افزاید: «یک هزار و ۲۳۰ زندانی از کشور ایران و سه تن دیگر از کشور کویت به افغانستان انتقال داده شده اند. هشت کشور به مقام‌های امارت اسلامی وعده سپرده اند که زندانیان افغانستان را می‌سپارند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی رییس عمومی اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، اکنون، نزدیک به چهار هزار افغان متهم به جرم‌های مختلف در زندان‌های ایران به سر می‌برند و در نتیجه‌ی تلاش‌های امارت اسلامی، حکم اعدام ۲۵۰ تن آن‌ها به حبس تنزیل یافته است.

 مسئولان اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، هم‌چنان می‌گویند که هم‌اکنون، هیچ زندانی سیاسی در زندان‌های تحت مدیریت این اداره به سر نمی‌برد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: