در ادامه‌ی برنامه‌ی «حساب‌دهی دولت به ملت»، امروز مسئولان وزارت اطلاعات و فرهنگ، دست‌آوردها و فعالیت‌های یک سال پسین خود را با رسانه‌ها شریک کردند.

حیات‌الله مهاجر فراهی، معین امور نشراتی این وزارت، می‌گوید که آنان در یک سال گذشته توانسته اند بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب را که در تناقض با آموزه‌های دینی و اسلامی بوده، شناسایی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید، صدها کتاب دیگر نیز که در تقابل با منافع ملی و وحدت ملی است، زیر بررسی قرار دارد. به گفته‌ی آقای فراهی، کتاب‌های شناسایی‌شده مروج مسیحیت در کشور بود.

در همین حال، عتیق‌الله عزیزی، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، با انتقاد از دولت پیشین می‌گوید که مسئولان دولت پیشین در بخش فرهنگ و کتاب کار نکرده‌ اند و کتاب‌های آنان ارائه‌دهنده‌ی فرهنگ مبتذل در کشور بوده است.

از سویی هم، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، در این نشست می‌گوید که ریاست نشرات بیهقی به نخستین بار تفسیر کابلی را به زبان فارسی منتشر کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید که نُه نوع قرآن‌کریم نیز به نخستین بار آماده‌ی چاپ شده است که به‌ زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. به گفته‌ی آقای مجاهد، پس از تسلط امارت اسلامی در افغانستان، کتاب‌فروشی‌های بیهقی در کابل و دیگر ولایت‌ها فعال شده است و اکنون ۱۴ غرفه‌ی آن در کابل فعالیت دارد.

گفتنی‌ست که وزارت اطلاعات و فرهنگ تا کنون ۵۰ درصد بودجه‌ی خود را مصرف و در یک سال پسین بیش از ۹۹ میلیون افغانی درآمد جمع‌آوری کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: