شماری از باشندگان نورستان و رانندگان در این ولایت، با شکایت از خرابی شاه‌راه نورستان_کنر، می‌گویند که از ۲۰ سال به این سو، هیچ نهادی برای ساختن این مسیر تلاش نکرده است. آن‌ها، به سلام‌وطندار می‌افزایند که خامه‌بودن شاه‌راه نورستان_کنر، سبب شده است که نتوانند بیماران شان را سر وقت به شفاخانه برسانند.

نورالله، راننده‌ی یکی از موترهای مسافربری در مسیر نورستان_کنر، می‌گوید: «در این مسیر رانندگی می‌کنم؛ اما هیچی به ما نمی‌ماند. بامداد به کنر می‌رویم و شام برمی‌گردیم؛ ۲۰۰ تا ۳۰۰ افغانی به دست می‌آوریم؛ اما این پول هم دوباره در عوارض موتر مصرف می‌شود. خواهش ما این است که این سرک ساخته شود تا ما از این مشکلات رهایی یابیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سلیم، باشنده‌ی نورستان، می‌گوید که خرابی راه‌های ارتباطی این ولایت سبب شده است که گاهی بیماران در مسیر انتقال به شفاخانه بمیرند. «این سرک بسیار خراب است؛ اکنون در اثر سیلاب‌ها هم بیش‌تر تخریب شده است. بسیاری از بیماران ما به شفاخانه هم نمی‌رسند؛ شماری از بیماران پیش از رسیدن به شفاخانه، جان می‌دهند. برخی از بیمارانی که به شفاخانه انتقال می‌یابند، وضعیت شان به دلیل خرابی راه بدتر می‌شود. خواست ما این است که این سرک ساخته و مشکلات ما حل شود.»

باشندگان نورستان، از مسئولان می‌خواهند که به زودی ممکن شاه‌راه نورستان_کنر و مسیرهای ارتباطی درونی این ولایت را، به شکل معیاری بسازند.

در همین حال، مسئولان محلی در نورستان، می‌گویند که طرح قیرریزی شاه‌راه نورستان_کنر با وزارت فواید عامه شریک شده و به آن‌ها وعده سپرده شده است که کار ساخت آن آغاز می‌شود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

احمدنبی عادل، رییس فواید عامه‌ی نورستان، می‌گوید که انتظار دارد کار ساخت راه‌های ارتباطی این ولایت در سال روان آغاز شود.

نورستان با داشتن منظره‌های طبیعی جذاب با این که یکی از جاذبه‌های گردش‌گری افغانستان است؛ اما خرابی راه‌های ارتباطی این ولایت، سبب شده است که گردش‌گران کمی برای سفر به آن علاقه نشان بدهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: