شماری از کارگران روزمزد در شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان، از نبود کار و مشکلات اقتصادی در این شهر نگران اند و می‌گویند که هوا سرد است و کار نیست. آنان می‌افزایند که صبح زود برای یافتن کار در چوک شهر پلخمری جمع می‌شوند؛ اما بدون کار و دریافت مزدی، دستِ خالی به خانه برمی‌گردند.

محمدداوود، یک تن از کارگران روزمزد در شهر پلخمری که برای یافتن کار به چوک این شهر آمده است، به سلام‌وطندار می‌گوید که هوا سرد است‌ و حدود دو‌ هفته می‌شود که کار نکرده است.

او می‌افزاید: «وضعیت کاروبار درست نیست، سردی هم زیاد است. نزدیک به دو‌ هفته می‌شد که کار نکرده‌ بودم و امروز رفتم یک سوراخ بخاری را کشیدم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سیدفریدون، دیگر کارگر روزمزد که برای یافتن کار به چوک شهر پلخمری آمده است، می‌گوید که از امارت اسلامی برای تأمین امنیت در کشور خرسند است، اما از نبود کار رنج می‌برد و از حکومت می‌خواهد که برای شان زمینه‌ی کار را فراهم کند.

سیدفریدون می‌افزاید: «ما از امارت اسلامی بسیار خوش هستیم که امنیت بسیار خوب است؛ اما کار هیچ نیست. خودم دوازده سال مکتب خوانده‌ام؛ اما اکنون بی‌کار هستم و در چوک پلخمری برای مزدوری بیرون می‌شوم. خواست ما از امارت اسلامی این است که برای ما زمینه‌ی کار را فراهم کند.»

کارگران روزمزد در پلخمری، هم‌چنان با شکایت از توزیع ناعادلانه‌ی کمک‌ها در این ولایت، می‌گویند که حق به حق‌دار نمی‌رسد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

با این حال، مسئولان محلی بغلان، میزان فقر و تنگ‌دستی در کشور را بلند می‌خوانند و می‌گویند که کمک‌ها برای همه بسنده نیست و از این رو شهروندان فکر می‌کنند کمک‌ها ناعادلانه توزیع می‌شود.

علم مجیدی، سخن‌گوی والی بغلان، می‌گوید: «موضوع فقر بسیار بزرگ است و فقیران بسیار زیاد اند. این یک موضوع طبیعی است که هر قدر تقاضا زیاد باشد و عرضه کم، آن جا بدون شکایت نمی‌باشد. ما کوشش می‌کنیم پروسه/روند شفاف پیش برود و کمک‌ها به کسانی که فقیر و نیازمند اند، توزیع شود.»

کارگران روزمزد در شهر پلخمری، می‌افزایند که فرارسیدن زمستان و نبود کار، به مشکلات آن‌ها افزوده است و از مسئولان و نهادهای امدادرسان می‌خواهند که در توزیع کمک‌ها به مردم، دقت داشته باشند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: