مسئولان شماری از شرکت‌های ترانسپورتی در مناطق مرکزی کشور می‌گویند که شاه‌راه دایکندی_بامیان و کابل در پی بارش برف به روی ترافیک بسته شده است.

فضلی‌حسین محمدی، مسئول یکی از شرکت‌های ترانسپورتی در بامیان، به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که «شاتو»، کوتلی که ولایت دایکندی و ولسوالی‌های ورس و پنجاب بامیان را به مرکز این ولایت وصل می‌کند، از شام گذشته به این سو، به روی ترافیک بسته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی آقای محمدی، ده‌ها مسافر به شمول زنان و کودکان در این مسیرها بند مانده و منتظر بازشدن جاده‌ها اند.

از سویی هم، بسم‌الله، یک تن از رانندگانی که در مسیر پنجاب ولایت بامیان با مسافرانش گیر مانده اند، از مسئولان می‌خواهند که هرچه زودتر این مسیر را بازگشایی کنند.

با این حال، مسئولان ریاست فواید عامه‌ی بامیان، با تأیید بسته‌شدن شاه‌راه دایکندی_بامیان، از مردم می‌خواهند که تا بازشدن راه از سفر خودداری کنند.

عبدالخالق حقمل، رییس فواید عامه‌ی بامیان، می‌گوید که کوتل «شاتو» به دلیل بارش برف و توفان به روی ترافیک بسته شده است و تلاش‌ها برای بازگشایی آن جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

رییس فواید عامه‌ی بامیان، می‌افزاید که تا بازشدن این مسیر، به مسافران اجازه‌ی عبور و مرور داده نمی‌شود.

کوتل «شاتو» که ولسوالی‌های یکاولنگ نمبر ۱ و پنجاب بامیان را از هم جدا می‌کند، یکی از مرتفع‌ترین کوتل‌ها در این ولایت است که ولایت دایکندی و شماری از ولسوالی‌های بامیان را به مرکز این ولایت و سپس کابل وصل می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: