رادیوهای محلی غور در اعتراض به ترور بسم‌الله عادل ایماق، نشرات‌شان را برای سه روز متوقف کرده‌اند.

مسئولان رسانه‌ها محلی و خبرنگاران غور با نکوهش ترور بسم‌الله عادل می‌گویند که در اعتراض به این رویداد، برای سه روز نشرات تمامی رادیوهای محلی را متوقف می‌کنند و نیز خبرهای مربوط به دولت را پوشش نمی‌دهند.

عبدالقدوس ثاقب، مدیر نشرات رادیو صدای غور و گل‌احمد خسرو از خبرنگاران رادیو صدای عدالت امروز (یک‌شنبه، ۱۴جدی/دی) در نشستی خبری در این ولایت می‌گویند، تا زمانی‌که عاملان ترور آقای عادل، شناسایی و به کیفر نرسند، رادیوهای محلی نشرات‌شان را دو باره آغاز نخواهند کرد.

آنان از مسئولان نهادهای امنیتی می‌خواهند که هر چه زودتر عاملان ترور بسم‌الله عادل را شناسایی و بازداشت کنند و به پنجۀ قانون بسپارند.

شماری دیگر از خبرنگاران رسانه‌های ملی و محلی غور نیز با نکوهش ترورهای هدفمند خبرنگاران به ویژه ترور آقای عادل نیز می‌گویند که خبرهای مربوط به دولت را پوشش نمی‌دهند.

تیمورشاه احمدی، مسئول اتحادیه ملی خبرنگاران ولایت غور حمله بر خبرنگاران را نگران‌کننده می‌خواند و از دولت و مسئولان امنیتی می‌خواهد که برای تأمین امنیت جان خبرنگاران به گونۀ جدی بکوشند.

پیشتر به دنبال ترور بسم‌الله عادل، کمیتۀ دفاع از خبرنگاران نیز از تمام خبرنگاران خواست که به مدت سه روز خبرهای مربوط به دولت افغانستان را تحریم کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: