مسئولان شرکت چینی «MJAM» که مسئولیت استخراج معدن مس عینک را برعهده دارند، امروز (چهارشنبه، ۳۱ جوزا) در برنامه‌‌ی توزیع کمک به ۳۰۰ خانواده‌ی نیازمند در اطراف معدن مس عینک در لوگر، می‌گویند برای آغاز کار پروژه‌ی معدن مس عینک، هنوز مشکلات بسیاری وجود دارد که باید از سوی امارت اسلامی حل شود.

جان جی کوی، معاون این شرکت، می‌گوید که برخی از این مشکلات مانند استملاک زمین‌های در اطراف معدن مس عینک، از موانع عمده‌ی آغازنشدن کار این پروژه است که این شرکت به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند. او، می‌افزاید که باید قرارداد معدن مس عینک بازنگری شود و امارت اسلامی باید با این شرکت بیش‌تر گفت‌‌وگو کند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

جان جی کوی، تأکید می‌کند: «باید تفاهم‌نامه‌ی معدن مس عینک بازنگری شود و در باره‌ی تعدیلات موضوع قرارداد باید با این شرکت گفت‌‌وگو شود. امیدواریم امارت اسلامی و کمپنی بتواند از طریق گفت‌وگو نقاط مشترک ایجاد کرده و اختلافات را از بین برده و نیز با حل آن، بتوانیم کار ساختمانی پروژه را به سود مردم محل آن آغاز کنیم.»

در همین حال، عتیق‌الله عزیزی، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، در این برنامه می‌گوید که طرحی را برای انتقال و استحکام بازمانده‌های باستانی معدن مس عینک تهیه کرده اند.

او می‌افزاید: «ما با یک شرکت در حال تفاهم هستیم که کار انتقال و استحکام اثرهای باستانی معدن مس عینک صورت بگیرد و تلاش داریم که کار عملی این پروژه آغاز شود.»

از سویی هم، شکرالله، نماینده‌ی وزارت معادن و پترولیم، می‌گوید که این وزارت تلاش می‌کند کار عملی استخراج معدن مس عینک آغاز شود. او، می‌افزاید که این وزارت با شرکت چینی «MJAM» برای رفع اختلاف‌ها در باره‌ی این پروژه در حال گفت‌وگو است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نماینده‌ی وزارت معادن و پترولیم، تأکید می‌کند: «وزارت معادن و پترولیم برای رفع اختلاف‌ها در باره‌ی این پروژه در حال مذاکره هست و این وزارت تلاش می‌کند که کار عملی استخراج معدن مس عینک آغاز شود.»

شرکت چینی «MJAM» در ثور ۱۳۸۷ قرارداد استخراج معدن مس عینک را برنده شده؛ اما از آن زمان تا کنون، به دلیل مشکلات امنیتی و موجودیت آثار باستانی در ساحه‌ی معدن، از استخراج معدن خودداری کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: