وزارت خارجۀ بریتانیا اعلام کرده است که این کشور ۷۵ میلیون پوند، معادل ۹۹ میلیون دالر آمریکایی را به افغانستان کمک می‌کند.

لیز تراس، وزیر خارجۀ بریتانیا، در نشست سران هفت اقتصاد توسعه‌یافتۀ جهان (جی ۷)  گفته که این بستۀ کمکی به‌عنوان کمک اضطراری به مردم افغانستان، برای تأمین مواد غذایی، مواد بهداشتی، سرپناه و آب در نظر گرفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ وزیر خارجۀ بریتانیا، قرار است این کمک از طریق سازمان ملل متحد، صندوق بشردوستانۀ افغانستان، برنامۀ جهانی غذا، سازمان بین‌المللی مهاجرت، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و کمیتۀ بین‌المللی نجات صورت گیرد.

بانو تراس افزوده است که این بستۀ کمک بشردوستانه بخشی از تعهدات ۲۸۶ میلیون پوندی بریتانیاست که این کشور در جریان سال جاری به افغانستان تعهد کرده بود و قرار است در زمستان پیش‌رو به این کشور ارایه شود. به گفتۀ او، این کمک مالی می‌‍‌‌‌تواند جان‌ شهروندان افغانستان را نجات ‌دهد و برای ثبات در منطقه نیز کمک ‌کند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

نشست وزیران خارجۀ گروه هفت (جی ۷) دربارۀ اقدامات هماهنگ بین‌المللی به بحران افغانستان و چه‌گونه‌گی تعامل با مقام‌های امارت اسلامی، روز گذشته در شهر لیورپول برگزار شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: