اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد در نشست گروه ۲۰ دربارۀ افغانستان که در حال برگزاری‌ست، بستۀ کمکی به ارزش یک میلیارد یورو به افغانستان را ارایه می‌کند. او گفته است که همه باید تلاش‌شان را برای جلوگیری از بحران شدید انسانی و سقوط اقتصاد افغانستان به خرج دهند.

رئیس کمیسیون اروپا افزوده که بستۀ حمایتی یک میلیارد یورو به افغانستان، برای مردم این کشور و همسایه‌گان آن است. نشست گروه ۲۰ هم‌اکنون به میزبانی ایتالیا به ‌گونۀ مجازی و از طریق آن‌لاین در جریان است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رهبران کشورهای گروه ۲۰ در این نشست دربارۀ چه‌گونه‌گی ارایۀ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان، نگرانی‌ها دربارۀ امنیت و راه‌های تضمین عبور امن شهروندان افغانستان به بیرون از کشور، بحث می‌کنند.

گروه ۲۰ شامل کشورهای آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، روسیه، چین، ایتالیا، اندونیزیا، جاپان، مکزیک، اسپانیا، آسترالیا، ترکیه، کانادا، کوریای جنوبی، برزیل، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی و اتیوپی است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

از سویی هم، اتحادیۀ اروپا در حالی از ارایۀ بستۀ کمکی یک میلیارد یورویی خبر داده است که روز گذشته، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفته بود که اقتصاد افغانستان در حال فروپاشی‌ست و برای پیش‌گیری از آن، جهان باید به اقتصاد افغانستان پول نقد تزریق کند.

آقای گوترش افزوده بود، اقتصاد شکنندۀ افغانستان که از خشک‌سالی و گسترش ویروس کرونا متأثر شده بود، اکنون با بسته‌شدن دارایی‌ها و توقف کمک‌های توسعه‌یی به‌دنبال تسلط امارت اسلامی بر این کشور، در حال فروپاشی‌ست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: