وزارت خارجۀ بریتانیا مبلغ ۵۰ میلیون پوند معادل ۶۸ میلیون دالر کمک بشردوستانه به مردم افغانستان را اعلام کرده است. لیز تراس، وزیر خارجۀ بریتانیا روز گذشته گفته است که این مبلغ قرار است در زمستان پیش‌رو برای پشتی‌بانی از افراد آسیب‌پذیر به مصرف برسد.

با این مبلغ، برای قربانیان خشونت‌های جنسیتی و کودکان غذا، مواد ضروری پزشکی، سرپناه و لباس گرم تهیه خواهد شد. براساس گزارش‌ها، ۶۸ میلیون دالر بخشی از ۳۹۰ میلیون دالری‌ست که بریتانیا پیش از این برای افراد آسیب‌پذیر در افغانستان در نظر گرفته بود. این کمک‌ها از طریق سازمان‌های بین‌المللی و صلیب سرخ به نیازمندان رسانده خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

کمک تازۀ بشردوستانۀ بریتانیا به مردم افغانستان در حالی اعلام شده است که پیش از این برنامۀ جهانی غذای سازمان ملل متحد هشدار داده بود که افغانستان با بدترین فاجعۀ انسانی روبه‌روست و اگر اقدام فوری صورت نگیرد، میلیون‌ها تن در این کشور در زمستان آینده با گرسنه‌گی روبه‌رو خواهند شد.

گروه ۲۰ یا بیست کشور صنعتی جهان نیز در آخرین نشستش در ایتالیا بر تعهد خود مبنی بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به ارزش ۱.۱۵ میلیارد دالر به افغانستان تأکید کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: