از سقوط شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور به‌دست طالبان حدود یک ماه می‌گذرد، اما در این مدت هیچ یک از بانک‌های خصوصی نتوانسته‌اند فعالیت‌های خود را از سر بگیرند.

این امر مردم را با مشکلات اقتصادی مواجه کرده است تا جایی‌که آنان قادر نیستند مواد اولیۀ مورد نیاز خانواده‌های خود را تأمین کنند.

گل‌احمد، از کارمندان حکومت پیشین و امیرداد از باشنده‌گان غور می‌گویند، بسته‌بودن بانک‌ها دادوستد را با مشکل روبه‌رو کرده و به دلیل نبود پول مردم قادر نیستند مایحتاج روزانۀ خود را تأمین کنند.

آنان از طالبان می‌خواهند که هرچه زودتر بانک‌ها را باز کرده و به مشکلات مردم رسیده‌گی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالکریم، یکی دیگر از باشنده‌گان غور می‌گوید که او نگران ناپدیدشدن پول‌هایش از بانک است و از رهبری طالبان می‌خواهد تا به این نگرانی او و سایر شهروندان کشور پایان دهد.

عبدالغفور غفوری، رئیس بانک مرکزی در غور می‌گوید، در هماهنگی با آمریت بانک‌ها در زون غرب تلاش می‌کنند تا به زودترین فرصت فعالیت بانک‌ها از سر گرفته شود.

به گفتۀ او، بانک مرکزی وجه نقد در اختیار بانک‌های خصوصی قرار می‌دهد و این بانک‌ها به زودی فعالیت‌های خود را در ولایت‌ها شروع می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گفتنی‌ست، این تنها باشنده‌گان ولایت غور نیستند که به دلیل بسته‌بودن بانک‌ها با مشکل روبه‌رو شده‌اند، بلکه پس از تسلط طالبان بر کشور، نماینده‌گی‌های بانک‌ها در اکثر ولایت‌های کشور مسدود مانده‌اند که این امر مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: