با آن‌که بانک‌ها پس از روزها مسدودبودن توانسته‌اند فعالیت‌های خود را از سر بگیرند، هجوم شمار زیادی از شهروندان به بانک‌ها برای به دست‌آوردن پول‌های‌شان، مشکلاتی را نیز به میان آورده است.

مشترکان بانک‌ها می‌گویند که تاکنون تنها شعبه‌های مرکزی بانک‌ها باز است و بسته‌ماندن نماینده‌گی‌ها سبب شده است که آنان برای گرفتن پول روزها منتظر بمانند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

افزون بر این مشترکان بانک‌ها شکایت دارند که وضع محدودیت بر تعیین مقدار پول از سوی بانک‌ها برای آنان مشکل ایجاد کرده است.

آنان می‌گویند، به دلیل باز نبودن شعبه‌های بانک‌ها در ولایت‌ها بسیاری از شهروندان برای برداشت پول از ولایت‌ها به کابل آمده‌اند.

به گفتۀ مشترکان بانک‌ها، جمعیت زیادی در بیرون بانک‌ها صف بسته‌اند، اما به هر مشترک تنها ۲۰ هزار افغانی یا ۲ صد دالر پرداخت می‌شود.

اتحادیۀ بانک‌ها بسته‌ماندن شماری از بانک‌ها را ناشی از مشکلات تخنیکی می‌خواند و می‌گوید که تلاش می‌شود تا فردا تمام بانک‌ها باز شوند.

نجیب امیری، رئیس اتحادیۀ بانک‌ها تأکید می‌کند که تعیین حد بر مقدار قابل برداشت از سوی متقاضی به دلیل کنترل هجوم شهروندان است و در روزهای آینده این مشکل حل خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با تسلط طالبان بر کشور و بسته‌ماندن بانک‌ها، روز گذشته ملا عبدالقادر، سرپرست بانک مرکزی در نشستی با مسئولان بانک‌ها در مورد آغاز فعالیت‌های بانکی، امنیت بانک‌ها و دریافت راه‌حل‌ها برای برون رفت از این مشکلات صحبت کرد.

سرپرست بانک مرکزی در این نشست اطمینان داد که وضع محدودیت موقتی است و فعالیت عادی بانک‌ها تدریجا شروع خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: