دفتر رسانه‌های والی بامیان امروز با پخش خبرنامه‌یی از دیدار عبدالله سرحدی، والی این ولایت با مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و هیأت هم‌راهش خبر داده است. در خبرنامه آمده که این دیدار پس از چاشت روز گذشته (چهارشنبه، دهم حمل/فروردین) در دفتر کاری آقای سرحدی انجام شده است.

در خبرنامه گفته شده است که در این دیدار آقای گریفیتس را رامز الاکبروف، معاون نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد و هماهنگ‌کنندۀ کمک‌های بشردوستانۀ این سازمان در افغانستان، بانو ایزابیل، رئیس دفتر اوچا در افغانستان، موریا لیتل، از واحد عملیات دادخواهی و پیئری پرن، مسئول عمومی اطلاع‌رسانی از دفتر منطقۀ آسیا و اقیانوسیۀ سازمان ملل متحد هم‌راهی می‌کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در خبرنامه به نقل از والی بامیان نوشته شده که در این دیدار والی ضمن خوش‌آمدگویی به معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و هیأت همراهش، گفته است باشنده‌گان بامیان در ۲۰ سال گذشته محروم نگه‌ داشته شده‌اند و توجه اندکی برای بهبود زنده‌گی آنان صورت گرفته است. به گفتۀ والی بامیان، کمک‌های بشردوستانه‌یی که به باشنده‌گان این ولای توزیع شده است، بسنده نیست. او از جامعۀ جهانی و سازمان ملل متحد خواستار افزایش کمک‌های بشردوستانه به بامیان شده است.

براساس خبرنامه، در این دیدار آقای سرحدی خطاب به معاون دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است «از خارجی‌ها به‌ویژه آمریکایی‌ها می‌خواهیم که در مسائل داخلی افغانستان مداخله نکنند و پول‌های منجمدشدۀ مردم افغانستان را آزاد کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

طبق خبرنامه، رامز الاکبروف، معاون نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، در این دیدار به والی بامیان گفته است که کمک‌های بشردوستانۀ این سازمان در شرایط کنونی به‌طور اضطراری و به‌منظور رفع نیازهای ابتدایی و فوری مردم افغانستان توزیع می‌شود. به گفتۀ او، سازمان ملل متحد در بخش زراعت نیز برنامه‌هایی دارد که تلاش می‌کند با کشاورزان افغان در سیستم آبیاری و بازاریابی محصولات هم‌کاری کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: