دفتر رسانه‌های ملا عبدالله سرحدی، والی بامیان با پخش بیانیه‌‌یی در فیس‌بوکش نوشته است در نشست اداری این ولایت که روز گذشته (چهارشنبه، چهارم حوت/اسفند) برگزار شده بود، آقای سرحدی گفته است که جنگ نرم از سوی رسانه‌ها علیه حکومت اسلامی آغاز شده است. والی بامیان از مسئولان محلی این ولایت خواسته است که مواظب باشند تا در دام «توطئه‌های دشمن» قرار نگیرند.

در بیانیه به نقل از والی بامیان نوشته شده است: «امروز جنگ نرم در رسانه‌ها، مطبوعات و صفحات اجتماعی علیه حکومت اسلامی عملاً آغاز شده است. لذا، مسئولین محترم باید متوجه باشند که به دام توطئه‌های دشمن قرار نگیرند و تمام روند کاری و عایداتی ادارۀشان باید شفاف و واضح باشد.»

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

براساس بیانیه،‌ والی بامیان در این نشست به‌طور تأکیدی از رسانه‌ها خواسته است که از پخش خبرها و گزارش‌های ضدونقیض که سبب خدشه‌دارشدن اذهان عامه می‌شود، خودداری کنند. آقای سرحدی در این نشست گفته است که خبرنگاران خبرها و گزارش‌های‌شان را نخست با مسئولان محلی شریک و پس از آن نشر کنند. به باور او، این روند از فعالیت متناقض رسانه‌ها علیه امارت اسلامی پیش‌گیری می‌کند.

طبق بیانیه، والی بامیان به تمامی مسئولان محلی این ولایت دستور داده است که بدون اجازۀ او با هیچ رسانه‌یی مصاحبه نکنند؛ زیرا به قول او، «ممکن است مسئولان از اصل واقعیت اطلاع نداشته باشند و اظهارات آن‌ها سبب نگرانی اذهان عامه شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این وضع محدودیت و فشار از سوی ادارۀ محلی بامیان سبب نگرانی شدید خبرنگاران محلی این ولایت شده است. یکی از خبرنگاران محلی بامیان که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌طندار می‌گوید که پیش از این نیز مسئولان محلی امارت اسلامی در بامیان بارها خبرنگاران را تهدیده کرده‌ و گفته‌اند که مطابق خواست آنان فعالیت‌های‌شان را تنظیم کنند.

به گفتۀ این خبرنگار، محدودیت‌ها و فشارهای تازه‌یی که روز گذشته از سوی والی بامیان در برابر خبرنگاران محلی این ولایت وضع شده، روی فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران آزاد تأثیر منفی گذاشته است و «نقض آشکار» آزادی بیان نیز به‌شمار می‌رود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: