مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ و ادارۀ استخبارات هرات در نشستی با خبرنگاران و مسئولان رسانه‌های این ولایت، رهنمود تازه‌یی را برای چه‌گونه‌گی نشرات رسانه‌ها در این ولایت اعلام کرده‌اند.

ثابت هروی، مسئول عملیات‌های روانی ادارۀ استخبارات هرات در این نشست گفته است که این رهنمود هشت ماده دارد و رسانه‌ها مکلف به تطبیق آن هستند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این رهنمود آمده است که رسانه‌ها از پخش هر گونه موسیقی، سریال، فلم‌های خلاف فرهنگ و ارزش‌های اسلامی کشور و نیز پخش هر نوع برنامه‌یی که باعث توهین و تحقیر شخصیت‌ها و مردم می‌شود، جلوگیری کنند.

بربنیاد رهنمود، رسانه‌ها باید به‌جای طالبان از امارت سلامی استفاده و از تبلیغات علیه نظام و مغشوش‌کردن اذهان عامه خودداری کنند. هم‌چنان خبرها را بدون تحقیق و جزئیات کامل نشر نکنند و از دست‌زدن به تعصبات قومی، زبانی و قبیله‌یی بپرهیزند.

مسئول عملیات‌های روانی ادارۀ استخبارات هرات در این نشست افزوده است که پس از چندین سال جنگ در کشور، رسانه‌ها باید به مردم امیدواری بدهند و ارزش‌های اسلامی و ملی کشور را به جهانیان نشان دهند.

در همین حال، شماری از خبرنگاران که در این نشست حضور داشتند ضمن وضاحت بیش‌تر در موارد ذکرشده بر همکاری‌های دوجانبه بین دولت و رسانه‌ها تأکید کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نعیم‌الحق حقانی، رئیس ادارۀ اطلاعات و فرهنگ هرات نیز در این نشست تأکید کرده است که در تطبیق و رعایت محدودیت‌های وضع‌شده مشکلی وجود ندارد و رسانه‌ها با هم‌کاری حکومت می‌توانند نقش سازنده را در احیای ارزش‌های اسلامی و فرهنگ افغانی داشته باشند.

پیش از این نیز، امارت اسلامی رهنمودها و توصیه‌هایی را برای چه‌گونه‌گی نشرات رسانه‌ها در ولایت‌های مختلف وضع کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: