مولوی دوست‌محمد حقانی، معاون والی طالبان برای ولایت پروان امروز در دیدار با مسئولان رسانه‌ها و نهادهای مدافع حقوق خبرنگاران می‌گوید، بخش‌های فرهنگی زبان «امارت اسلامی» است که نزد طالبان از جای‌گاه ویژه‌یی برخوردار است.

آقای حقانی از صاحبان رسانه‌ها و خبرنگاران می‌خواهد که با حفظ بی‌طرفی از بحث‌های جدال برانگیز سیاسی برای فعلا جلوگیری کرده و نشرات‌شان را در چارچوب شریعت اسلامی از سرگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، مولوی شمس‌الحق مبشر رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت پروان می‌گوید، چارچوب نشراتی رسانه‌ها به‌زودی تهیه و در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر، پرویز امین‌زاده معاون انجمن ژورنالیستانِ آزاد پروان در این نشست می‌گوید، رسانه‌ها در حکومت پیشین آزاد و بی‌طرف بوده و امیدوار است این آزادی و بی‌طرفی در حکومت کنونی نیز حفظ شود.

او می‌گوید، رسانه‌ها برای نشر اطلاعات دقیق به منابع معتبر نیاز دارند و حکومت کنونی باید زمینۀ دسترسی خبرنگاران به چنین منابعی را فراهم سازد.

در این دیدار که در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت پروان انجام شد، رئیسان اطلاعات و فرهنگ فعلی و پیشین ولایت پروان، مسئولانِ برخی از رسانه‌های دولتی و خصوصی، مسئولان انجمنِ ژورنالیستان آزاد ولایت پروان و برخی از خبرنگاران، حضور داشتند، روی هماهنگی‌های بیشتر تأکید شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گفتنی‌ست که در حال حاضر در ولایت پروان بیش از ۱۰ ایستگاه رادیویی، یک شبکۀ تلویزیونی دولتی و نماینده‌‌‌گی‌های رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی فعالیت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: