دفتر رسانه‌های والی بامیان از سفر نورالله منیر، سرپرست وزارت معارف امارت اسلامی، به این ولایت خبر داده است. این دفتر با پخش خبرنامه‌‌یی هدف از سفر آقای منیر به بامیان را بررسی و حل مشکلات معارف این ولایت عنوان کرده است.

در خبرنامه به نقل از سرپرست وزارت معارف امارت اسلامی نوشته شده است: «ما تلاش می‌کنیم مشکلات کم‌بود معلم، کتاب و دیگر امکانات درسی این ولایت را به زودترین فرصت حل و دیگر مشکلات معارف بامیان را به‌صورت اساسی بررسی کنیم.»

طبق خبرنامه، نورالله منیر معارف را پایه و ستون کشور عنوان کرده و گفته است که تلاش می‌کند تا مشکلات بخش آموزش و پرورش در سراسر کشور به‌ویژه در ولایت‌های محروم به‌طور اساسی حل شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

دفتر رسانه‌های والی بامیان به نقل از عبدالله سرحدی، والی این ولایت نیز نوشته که آقای سرحدی در دیدار با سرپرست وزارت معارف امارت اسلامی گفته است که در بامیان دروازه‌های مکتب‌ها و دانشگاه‌ها به‌روی دانش‌آموزان و دانش‌جویان دختر و پسر باز‌ اند.

والی بامیان در این دیدار از رهبری وزارت معارف امارت اسلامی، خواسته است که در زمینۀ حل مشکلات معارف این ولایت و بالابردن کیفیت درسی در این ولایت اقدامات مؤثر انجام دهد.

سرپرست وزارت معارف امارت اسلامی در حالی به بامیان سفر کرده است که حدود یک ماه پیش جمعی از کارمندان ریاست معارف این ولایت با ارسال شکایت‌نامه‌یی عنوانی عبدالله سرحدی، والی بامیان، از رفتار توهین‌آمیز و قوم‌گرایانۀ رئیس معارف این ولایت شاکی و معترض بودند. در شکایت‌نامۀ کارمندان معترض آمده بود که اسلام‌الدین عثمانی، رئیس معارف بامیان، بی‌دلیل شماری از ‌کارمندان بست‌های سوم و چهارم و حتی برخی از شب‌باش‌ها و راننده‌گان این ریاست را برکنار کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بامیان از ولایت‌های پیشتاز در بخش آموزش و پرورش در کشور به‌شمار می‌رود که براساس برآوردها در دولت پیشین، بیش از ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در سراسر این ولایت سرگرم آموزش و پرورش‌ بودند که از این شمار ۴۶ درصد آن را دختران دانش‌آموز تشکیل می‌دادند. اما در پی تحولات ام‌سال و روی‌کارآمدن امارت اسلامی روشن نیست که چند درصد از این دانش‌آموزان به دلیل‌هایی چون فقر، گرسنه‌گی، بی‌کاری و وضع محدودیت‌ها ترک آموزش کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: