منابع محلی در بدخشان، به سلام‌وطندار می‌گویند که یک فرد مسلح ناشناس، ناوقت یک‌شنبه‌شب، ۲۰ حمل، احمدتمیم، آمر شفاخانه‌ی «شتک» در ولسوالی ارگوی این ولایت را، با شلیک گلوله‌ی سلاح کلاشینکف کشته است.

به گفته‌ی منابع، این پزشک با همسر و یک کودکش داخل این شفاخانه زندگی می‌کردند و فردی به بهانه‌ی این که بیمار عاجل دارد، او را از خواب بیدار و به پیشانی‌اش شلیک کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، مسئولان ریاست صحت عامه‌ی بدخشان، هم این رویداد را تأیید می‌کنند و می‌گویند که آمر شفاخانه‌ی «شتک» در ولسوالی ارگو، یک‌شنبه‌شب نوکریوال بوده و از سوی فردی ناشناس کشته شده است.

عتیق‌الله فیضی، رییس صحت عامه‌ی بدخشان، می‌گوید که همسر این پزشک نیز مسئولیت مالی این شفاخانه را در این ولسوالی بر عهده دارد و آن‌ها باهم یک جا در این شفاخانه زندگی می‌کردند.

به گفته‌ی رییس صحت عامه‌ی بدخشان، نیروهای امارت اسلامی در تلاش بازداشت فرد قاتل در این ولسوالی اند و تا کنون کسی در پیوند به این رویداد بازداشت نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، کشته‌شدن این پزشک را تأیید می‌کند؛ اما در باره‌ی چه‌گونگی قتل آن جزئیاتی ارائه نمی‌کند.

بر اساس معلومات منابع در بدخشان، احمدتمیم، باشنده‌ی اصلی بلخ بود و از چند ماه به این سو به عنوان آمر شفاخانه‌ی ولسوالی ارگو گماشته شده بود.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: