«بسیاری از بیمارانی را دیدم که به دلیل نرسیدن دکتران وضعیت‌شان وخیم شده بود. قرار عملیات داشتم، اما حدود چهار ساعت در ازدحام گیر ماندم و وقتی به شفاخانه رسیدم که وضعیت بیمار خراب شده بود.»

این گفته‌های پزشکی‌ست که عصر روز گذشته تا حوالی ساعت نه شب در ازدحام گیر مانده بود.

بعد از چاشت روز گذشته چهاراهی‌های کلیدی پایتخت مسدود شده بود. مردم از موترها پیاده به راه افتاده بودند و راننده‌گان دست روی گونه ساعت‌ها منتظر بازشدن راه ماندند. شاهد بودم که در ازدحام سرسام‌آور کابل موترهای آمبولانس، مردان خسته از کاربرگشته و زنان شاغل حکومت را به باد فحش و ناسزا گرفته بودند.

به باور مسافران و راننده‌گان، این ازدحام در نتیجۀ مراسم عروسی پسر امرالله صالح، معاون نخست رئیس جمهور در هُتل کانتیننتال کابل به وجود آمده بود.

عبدالاحد که در ساحۀ کارتۀ پروان شهر کابل دکان دارد می‌گوید، برگزاری مراسم عروسی پسر آقای صالح هرج‌ومرج ترافیکی زیادی به بار آورده بود و شمار زیادی از مردم مجبور شدند پیاده به سوی خانه‌های‌شان حرکت کنند. او می‌گوید، ازدحام ترافیکی روز گذشته برای یکی همانند آقای صالح، امنیت و راحتی به بار آورده بود، در حالی ‌که برای مردم عام دردسری بیش نبود.

در این میان، تصویرهای جوانی در صفحات اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد که مادر کهن‌سالش را به دوش گرفته و روانۀ شفاخانه است. کاربران صفحات اجتماعی آرزو می‌کنند که این معضل هم در نشست‌های شش‌ونیم امرالله صالح به بحث گرفته شود.

یکی از کاربران در فیس‌بوک خود نوشته است، با وضعیتی که حکومت‌داران خلق می‌کنند، توقع دارند مردم از جمهوریت دفاع کنند در حالی ‌که شخص دوم مملکت با برگزاری عروسی «جگرگوشه‌اش» هزاران تن را برای ساعت‌ها در جاده‌های کابل زمین‌گیر می‌کند و حتی بیمارداران مجبوراند بیماران‌شان را به پشت حمل کنند.

اعضای مجلس نماینده‌گان نیز می‌گویند، درحالی‌ که آقای صالح ادعای بهبود وضعیت شهر کابل را دارد، اما روز گذشته پایتخت‌نشینان دیدند که چه‌گونه قانون را دور زده و زنده‌گی مردم را با مشکل مواجه کرده است.

به دنبال انتقادها، معاون نخست رئیس‌جمهور از مردمی که در ازدحام گیر مانده بودند و دچار سرگردانی شده بودند عذر خواست. آقای صالح گفته است که او دستور مسدودکردن هیچ جاده‌یی را نداده است و احتمالاً این ازدحام به دلیل حضور شماری از مقام‌ها در مراسمی بوده که او میزبانش بوده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: