رسانه‌های پاکستانی به نقل از منیر اکرم، نمایندۀ دایمی پاکستان در سازمان ملل متحد گزارش داده‌اند که شکایت افغانستان علیه آن کشور در شورای امنیت سازمان ملل متحد رد و نادیده گرفته شده است.

نصیراحمد فایق، سرپرست نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، در پی حمله‌های هوایی پاکستان به بخش‌هایی از ولایت‌های خوست و کنر که جان ده‌ها غیرنظامی را گرفت، علیه آن کشور در شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت درج کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رادیو پاکستان امروز اما در گزارشی نوشته که منیر اکرم، نمایندۀ دایمی این کشور در سازمان ملل متحد در بیانیه‌یی گفته است: «فایق نمایندۀ هیچ کس نیست و جای‌گاهی برای صحبت به‌خاطر افغانستان ندارد.»

براساس این گزارش، شکایت افغانستان نیز پذیرفته نشده است. نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد هم‌اکنون در اختیار دیپلمات‌ حکومت پیشین است؛ زیرا این سازمان امارت اسلامی را تاکنون به رسمیت نشناخته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نصیراحمد فایق، سرپرست این نماینده‌گی در پی ثبت شکایت علیه پاکستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد، حمله‌های نظامیان پاکستانی بر خاک افغانستان را نقض حریم کشور خوانده و خواستار توقف فوری و رسیده‌گی به این حمله‌ها در مطابقت با اصول منشور ملل متحد شده بود.

این حمله‌ها در اواخر ماه حمل بر چند روستا در ولسوالی سپیری ولایت خوست و ولسوالی شلتن کنر انجام شد و خانه‌های مسکونی در امتداد مرز هدف قرار گرفته‌اند. براساس گزارش‌ها، در این حمله‌های دست‌کم ۴۷ تن که بیش‌تر زنان و کودکان هستند، کشته شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: