گردهمایی بزرگ علمای افغانستان امروز در خیمۀ لویه‌جرگه در کابل آغاز شد و قرار است تا دو روز دیگر ادامه داشته باشد. هم‌زمان با این، شماری از شهروندان کشور در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گویند که گردهمایی بزرگ علمای افغانستان با توجه به جرگه‌های پیشین دورۀ جمهوری نتیجه‌یی در پی نخواهد داشت.

شهروندان می‌افزایند که گردهمایی علمای افغانستان به‌دلیل فراگیرنبودن، آسیب سنگینی به بخش‌های دیگر جامعه خواهد زد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمدشریف، یک تن از شهروندان، در این باره می‌گوید: «فعلاً دیگر ما کدام امیدی نداریم، به‌خاطری که در دورۀ جمهوری هم که بود، بسیاری جرگه‌ها برگزار شد، حتی به هفته‌ها و روزها ماند. ما چیزی را ندیدیم غیر از این‌که فقر زیاد شد.»

الهام، یک تن دیگر از شهروندان، نیز در این باره می‌گوید: «فقط یک قوم مشخص در این نشست جرگه می‌کنند، پس همه‌جانبه نیست.»

از سویی هم، شماری دیگر از شهروندان با انتقاد از گردهمایی علمای افغانستان می‌گویند که با توجه به وضعیت آشفتۀ اقتصادی و بشری در افغانستان، امارت اسلامی باید هزینۀ گزاف این گردهمایی را به نیازمندان اختصاص می‌داد.

شهروندان در پیوند به بستن خیابان‌های منتهی به خیمۀ لویه‌جرگه از سوی امارت اسلامی، می‌گویند که آنان در سه روز گذشته با چالش‌های فراوانی روبه‌رو شده‌اند. آنان می‌افزایند امارت اسلامی به‌جای این‌که مشکلات مردم را حل کند، به مشکلات آنان افزوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

خواستیم دیدگاه مسئولان امارت اسلامی را در این باره داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

گفتنی‌ست که روز نخست گردهمایی بزرگ علمای افغانستان از سوی امارت اسلامی بدون پوشش رسانه‌یی برگزار شد. این گردهمایی با شرکت ۳۵۰۰ تن از عالمان دین از سراسر کشور تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: