محمدعلی‌جان احمد، والی ارزگان، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که به دلیل کم‌بود مکتب و مرکزهای آموزشی در بخش‌های دوردست این ولایت، ۶۰ تا ۷۰ درصد کودکان در ارزگان به هیچ گونه آموزش دست‌رسی ندارند و از آموزش محروم اند.

والی ارزگان اما به باشندگان این ولایت اطمینان می‌دهد که تلاش دارند مرکزهای آموزشی را در این ولایت بیش‌تر کنند تا به محرومیت کودکان از آموزش پایان داده شود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او تأکید می‌کند: «شما می‌دانید که مکتب‌ها به اندازه‌ی کافی در ارزگان وجود ندارد. بر اساس معلومات من، اکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد از کودکان در ارزگان از آموزش محروم اند و این مشکل اساسی است که ادامه‌‌ی آن سبب نابودی خواهد بود.»

در همین حال، باشندگان بخش‌های دوردست ارزگان، نیز می‌گویند که مناطق شان با کم‌بود مکتب روبه‌رو است و از همین رو، کودکان از دست‌رسی به آموزش محروم شده اند.

محمدظریف، باشنده‌ی ارزگان، در این باره به سلام‌وطندار می‌گوید: «ما به دلیل دست‌رسی‌نداشتن به آموزش، قسمی کلان شدیم که خردوبزرگ ما آموزش ندیدند و همه عوام هستند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمدقسیم، دیگر باشنده‌ی ارزگان، نیز در این باره می‌گوید: «این جا دست‌رسی به آموزش وجود ندارد؛ مکتب وجود ندارد. خواست ما از حکومت این است که مکاتب و مدارس دینی فعال شود.»

گفتنی‌ است که هم‌اکنون ۲۵۸ مکتب در سراسر ارزگان فعال است و در آن دست‌کم ۶۷ هزار تن آموزش می‌بینند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: