نمایش‌گاه سهروزه‌ی تولیدات داخلی و صنایع دستی زنان، به هدف پشتیبانی از تولیدات داخلی و فراهم‌سازی بازار فروش، امروز (سه‌شنبه، ۲۲ جوزا) در شهر مزارشریف، مرکز بلخ گشایش یافت.

اسدالله اسدی، رییس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری بلخ، می‌گوید که این نمایش‌گاه سه‌روزه زیر نام «مولانا جلال‌الدین محمد بلخی» برگزار شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی اسدی، در این نمایش‌گاه که از سوی وزارت صنعت و تجارت و با پشتیبانی مالی سازمان بین‌المللی کار برگزار شده، تولیدات داخلی و صنایع دستی زنان، در ۱۳۰ غرفه برای سه روز به نمایش گذاشته شده است.

در همین حال، بانوان و تولیدکنندگان داخلی که تولیدات شان را به نمایش گذاشته ‌اند، از گشایش این نمایش‌گاه استقبال می‌کنند و خواستار گسترش برگزاری نمایش‌گاه‌های مشابه اند.

فرشته غلامی، یکی از بانوان متشبث، به سلام‌وطندار می‌گوید: «این نمایش‌گاه می‌تواند به ما بازاریابی کند؛‌ خوش‌حال هستیم که اشتراک کردیم. درخواست ما این است که باید نمایش‌گاه‌های بیش‌تر برگزار شود.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

با این حال، محمدخادم عابد، مسئول برگزاری نمایش‌گاه‌های وزارت صنعت و تجارت، از تلاش‌ها برای پشتیبانی از تولیدکنند‌گان اطمینان می‌دهد و می‌گوید: «وزارت صنعت و تجارت تصمیم دارد که ۵۰ نمایش‌گاه داخلی و خارجی را در جریان سال جاری برگزار کند.»

با این همه، رامین بهزاد، مسئول سازمان بین‌المللی کار (ILO)، در این نمایش‌گاه می‌گوید که برای بلندبردن سطح دانش بازرگانی زنان، آشنایی آنان با مهارت‌های بازرگانی و پشتیبانی مالی از آنان، در سه سال گذشته دست‌کم ۱۰ هزار شغل ایجاد کرده ‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: