یک نمایش‌گاه چهارروزه‌ی تولیدات داخلی و صنایع دستی زنان، به منظور پشتیبانی از زنان متشبث و معرفی تولیدات داخلی در شهر مزارشریف، مرکز بلخ، گشایش یافته است.

این نمایش‌گاه که در آن نزدیک به ۱۰۰ غرفه‌ی تولیدات داخلی، ساخته‌های دستی زنان و غذا‌های محلی به نمایش گذاشته شده، به پشتیبانی مالی سازمان بین‌المللی کار برگزار شده است.

امام‌الدین سنایی‌زاده، مسئول اتاق صنایع و معادن بلخ، به سلام‌وطندار می‌گوید: «در این نمایش‌گاه، تولیدات داخلی و صنایع دستی زنان در نزدیک به ۱۰۰ غرفه به نمایش گذاشته و از سوی اتاق‌های تجارت و صنایع و معادن و نیز به پشتیبانی مالی سازمان جهانی کار، برگزار شده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، برخی از بانوانی که در این نمایش‌گاه شرکت کرده اند، با ابراز خرسندی می‌گویند که چنین نمایش‌گاه‌ها می‌تواند در راستای معرفی تولیدات داخلی مؤثر واقع شود.

رابعه، یک تن از زنان متشبث، بر فراهم‌سازی بازار فروش به تولیدات شان تأکید دارد و چالش‌های سد راه زنان تولیدکننده را این گونه بیان می‌کند: «ما می‌خواهیم نمایش‌گاه زیادتر برگزار شود؛ تولیدات ما در تمامی ولایت‌ها خریداری شود و شهروندان به جای تولیدات خارجی، از فرآورده‌های ما استفاده کنند.»

عالیه مخدوم، یک تن دیگر از زنان متشبث، نیز بر فراهم‌سازی بازار فروش به تولیدات شان تأکید دارد و چالش‌های سد راه زنان تولیدکننده را این گونه بیان می‌کند: «ما فروشات نداریم؛ بازار داخلی و خارجی وجود ندارد؛ صنعت‌های دستی ما در حال کم‌رنگ‌شدن است. بهای مواد خام ما بلند است.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

با این حال، زواتی صورتی، نماینده‌ی سازمان بین‌المللی کار در حوزه‌ی شمال، بر ادامه‌ی هم‌کاری‌های این سازمان از زنان اطمینان می‌دهد و از حکومت محلی بلخ خواستار فراهم‌سازی فرصت مناسب به فعالیت زنان تجارت‌پیشه است.

نماینده‌ی سازمان بین‌المللی کار در حوزه‌ی شمال، می‌گوید: «از حکومت محلی بلخ می‌خواهیم که برای فراهم‌سازی فرصت مناسب کاری به زنان متشبث، تلاش کند.»

این نخستین نمایش‌گاه تولیدات داخلی و صنایع دستی زنان در بلخ در سال روان میلادی است که برای پشتیبانی از تجارت‌های خردوبزرگ که از سوی زنان ایجاد شده است، برگزار می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: