نمایش‌گاه دوروزه‌ی صنایع دستی زنان در بامیان، به منظور پشتیبانی از صنعت‌کاران به ویژه زنان تجارت‌پیشه، بهبود تولیدات داخلی و معرفی آن به بیرون از بامیان و کشور، امروز گشایش یافت.

عبدالله سرحدی، والی بامیان، در مراسم گشایش این نمایش‌گاه، می‌گوید‌: «رهبری اداره‌ی محلی بامیان خواهان رشد اقتصاد شهروندان، صنعت گردش‌گری و تولیدات محلی به ویژه صنایع دستی زنان، می‌باشد و از زنان تجارت‌پیشه پشتیبانی همه‌جانبه می‌کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

والی بامیان، از تأمین امنیت مالی و جانی صنعت‌گران محلی این ولایت اطمینان می‌دهد و می‌‌افزاید که امنیت همه اقشار جامعه به ویژه صنعت‌گران، کامل تأمین است و زنان نیز می‌توانند با حفظ حجاب و اصول اسلامی، به کسب‌وکار شان ادامه بدهند.

همین گونه، نعیم رضایی، آمر صنعت و تجارت بامیان، می‌گوید‌ که در این نمایش‌گاه تولیدات محلی و صنایع دستی زنان تجارت‌پیشه از مرکز بامیان و ولسوالی یکاولنگ این ولایت، به نمایش گذاشته شده است.

به گفته‌ی او، در این نمایش‌گاه ۳۱ غرفه به نمایش گذاشته شده است تا در فصل گردش‌گری زمینه‌ی رونق و فروش تولیدات محلی بیش‌تر فراهم شود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از زنان تجارت‌پیشه در بامیان، با اظهار خرسندی از برگزاری این نمایش‌گاه، می‎‌گویند که برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها، زمینه‌ی معرفی و فروش بیش‌تر صنایع دستی شان را فراهم می‌کند.

گفتنی است که در این نمایش‌گاه زنان تجارت‌پیشه صنایع دستی و کالاهای تجارتی شان هم‌چو کیف، کفش، سفره، شال و لباس سنتی، دست‌بند و گردن‌بند، ظرف‌های سفالی، عسل خالص، لبنیات خالص محلی و دیگر محصولات را، به مدت دو روز به روی بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: