شماری از عزاداران حسینی، می‌گویند که نیروهای امارت اسلامی بر برگزاری مراسم سوگواری محرم محدودیت وضع کرده اند و به مردم اجازه نمی‌دهند آزادانه عزاداری کنند.

آن‌ها، می‌گویند که در بسیاری از بخش‌های شهر کابل، به سقاخانه‌ها اجازه‌ی فعالیت داده نشده و عزاداران در برخی نقطه‌های شهر، از سوی نیروهای امارت اسلامی لت‌وکوب شده و اجازه‌ی عزاداری به آن‌ها داده نشده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

مختار، باشنده‌ی دشت‌برچی در غرب شهر کابل، به سلام‌وطندار می‌گوید: «تجلیل کم‌رنگ شده؛ چون محدودیت است. او روز در گولایی دواخانه پرچم یکی را از غرفه پایان کردند و خودش هم در جنجال گرفتار شده بود.»

مرادخان، دیگر باشنده‌ی دشت‌برچی در غرب شهر کابل، نیز می‌گوید: «بعضی جاها لت‌وکوب کرده اند، بعضی جاها خیرات و نذرات مردم را به هم زده اند. دولت باید عادلانه رفتار کند.»

عزاداران حسینی، از امارت اسلامی می‌خواهند که در کنار تأمین امنیت، مانع برگزاری برنامه‌های ویژه‌ی سوگواری نشوند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، با اعلام آمادگی کامل برای تأمین امنیت فردا، در پاسخ به ادعای عزاداران حسینی نسبت به برخورد نادرست نیروهای امارت اسلامی با عزاداران حسینی، می‌گوید که نیروهای امنیتی برای تأمین نظم، مسئولیت شان را انجام می‌دهند.

پیروان مذهب‌های اهل تشیع، همه‌ساله در ده روز نخست محرم در شماری از کشورها، مراسم ویژه‌‌ای را در سوگ رفتن حسین، نوه‌ی پیامبر اسلام برگزار می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: