مسئولان در فرماندهی امنیه‌ی کابل، از تأمین امنیت حسینیه‌ها و مسجدها در روزهای محرم به ویژه در مراسم بزرگ‌داشت عاشورا، به پایتخت‌نشینان اطمینان می‌دهند و می‌گویند که برای تأمین امنیت شهر کابل یک کمیسیون مشترک میان نهادهای امنیتی و بزرگان اهل تشیع، ایجاد شده است.

خالد زدران، سخن‌‎گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، به سلام‌وطندار می‌گوید: «به خاطر مراسم مذهبی اهل تشیع، میان وزارت امور داخله، فرماندهی امنیه‌ی کابل، استخبارات، وزارت دفاع ملی و وزارت اطلاعات‌وفرهنگ و بزرگان اهل تشیع، یک کمیسیون مشترک ایجاد شده است که با مشوره با آن‌ها، تکیه‌خانه و مسجدها تأمین امنیت می‌شوند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از عالمان دینی اهل تشیع، با ابراز قدردانی از نیروهای امنیتی امارت اسلامی به منظور تأمین امنیت حسینیه‌ها و مسجدها در غرب شهر کابل، از این نیروها می‌خواهند که با شهروندان برخورد مناسب داشته باشند.

عبدالله افضلی، عضو شورای علمای شیعه‌ی افغانستان، می‌گوید که نیروهای امنیتی امارت اسلامی تا کنون برای تأمین امنیت عزاداران حسینی تلاش کرده اند تا آنان بتوانند با خاطر آرام مراسم مذهبی شان را انجام دهند.

او می‌افزاید: «امارت اسلامی ۱۳ هزار تن را از بخش‌های اردو و امنیت ملی، برای تأمین امنیت عاشورا توظیف کرده است.»

همین گونه، حمید، مسئول مسجد رسول اکرم، مسجد جامع مهدویه، مسجد وحدت، مسجد پنج تن و امام‌ زمان در غرب شهر کابل، از شهروندان می‌خواهد که در روزهای محرم برای تأمین امنیت با نیروهای امنیتی هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حمید، می‌گوید: «مردم و عزاداران در مناطقی که مراسم محرم برگزار می‌شود و فضای امن و صلح‌آمیز مراسم مذهبی شان را بزرگ‌داشت می‌کنند، هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد.»

گفتنی است که مراسم بزرگ‌داشت از عاشورای حسینی همه‌ساله با تدابیر ویژه‌ی امنیتی در پایتخت و ولایت‌های کشور برگزار می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: