شماری از باشندگان کابل، از امارت اسلامی می‌خواهند که برای تأمین امنیت روزهای محرم تدابیر شدید امنیتی را در کابل و ولایت‌ها روی دست بگیرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سید‌علی، باشنده‌ی کابل، می‌گوید که امارت اسلامی باید برای رفع نگرانی‌های شهروندان و برگزاری مراسم‌های عزاداری به گونه‌ی بهتر، امنیت مکان‌های مذهبی را تأمین کند. او می‌افزاید: «خواست ما این است که دولت تدابیر بیش‌تر بگیرد تا مردم مراسم‌های عزاداری شان را به شکل بهتر برگزار کنند و فردی به خاطر اشتراک در این مراسم‌ها ترس و نگرانی نداشته باشد.»

قاسم، دیگر باشنده‌ی کابل نیز، از امارت اسلامی می‌خواهد که در روزهای محرم تدابیر شدید امنیتی را روی دست بگیرد. او می‌گوید: «جایی که مردم مراسم‌های عزاداری شان را برگزار می‌کنند و ازدحام بیش‌تر دارند، امارت اسلامی باید آن مکان‌ها را بیش‌تر کنترل کند تا مردم به راحتی مراسم‌های عزاداری شان را برگزار کنند.»

مسئولان  در وزارت امور داخله‌‌ی حکومت سرپرست، می‌گویند که برای تأمین امنیت حسینیه‌ها و مسجدها در روزهای محرم به ویژه بزرگ‌داشت از عاشورا، برنامه‌های ویژه را در کابل و ولایت‌ها روی دست گرفته اند.

بسم الله حبیب، معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله، می‌گوید که نیروهای امنیتی برای تأمین امنیت روزهای محرم آمادگی کامل دارند. «از مکلفیت‌های اساسی نیرو‌های امنیتی تأمین امنیت مراسم‌های دینی اقوام مختلف جامعه می‌باشد؛ نیرو‌های امنیتی آمادگی کامل تأمین امنیت در چنین روزها را دارند و ما اطمینان می‌دهیم که این نیرو‌ها مکلفیت‌های شان را در این زمینه در چارچوب برنامه‌های امنیتی در مرکز و ولایت‌ها به درستی انجام خواهند داد.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

شورای علمای شیعه‌ی افغانستان نیز، به تازگی از امارت اسلامی خواسته که برای تأمین امنیت عزاداران و پیش‌گیری از ناامنی در روزهای محرم، تدابیر شدید امنیتی را در کابل و ولایت‌ها روی دست گیرد.

گفتنی است که مراسم بزرگ‌داشت از عاشورای حسینی همه‌ساله با تدابیر ویژه‌ی امنیتی در پایتخت و ولایت‌ها برگزار می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: