محمدیعقوب حیدری، والی کابل معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله را به ضعیف مدیریتی متهم می‌سازد و می‌گوید که فساد در این اداره سبب افزایش اعتیاد در میان مردم شده است.

به گفتۀ او، مدیران جنایی، فرماندهان پولیس در شماری از ولسوالی‌های کابل در توزیع و فروش مواد مخدر به مردم  نقش فعال دارند.

والی کابل امروز (یک‌شنبه، ۲۴ حوت/اسفند) در نشستی خبری زیرنام «نقش رسانه‌ها در مبارزه با مواد مخدر» از کارکرد وزارت داخله در امر مبارزه با مواد مخدر انتقاد می‌کند. به گفتۀ او، برنامه‌های مبارزه برای کاهش و محو اعتیاد تنها در روی کاغذ باقی مانده و کارعملی‌یی در این زمینه صورت نگرفته است.

به گفتۀ آقای حیدری،  فساد گسترده در معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله جریان دارد و این اداره نتوانسته  نقش نظارتی‌اش را به گونۀ درست انجام دهد.

والی کابل می‌گوید، عدم کنترل درست وزارت داخله سبب دست‌رسی آسان مردم به مواد مخدر شده است.

والی کابل در بخش دیگری از سخنانش می‌گوید، با آن‌که عمده فروشان مواد مخدر در شماری از ولسوالی‌های کابل فعال‌اند، اما وزارت داخله هیچ اقدامی برای بازداشت عاملان آن انجام نمی‌دهد.

او می‌گوید، تنها در دو ولسوالی کابل، بیش از ۲ هزار جریب زمین برای کشت مواد مخدر اختصاص یافته و بیشترین سود را از کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر مخالفان دولت می‌برند.

به گفتۀ او، سالانه ۴۰۰ میلیون دالر از این بابت به  جیب مخالفان دولت واریز می‌شود.

اما فاضل وسیط، معاون ملکی معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله می‌گوید، این اداره به گونۀ جدی با کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر مبارزه کرده و تلاش می‌کند که جلو فروش و توزیع غیرقانونی مواد مخدر را بگیرد.

از سوی هم مسئولان وزارت صحت‌ می‌گویند، با گذشت هر روز اعتیاد مردم به مواد مخدر افزایش می‌باید. مسئولان این وزارت از نهادهای مسئول می‌خواهد که برای محو این پدیده طرح و برنامه‌های مؤثری روی دست گیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: