یک نمایش‌گاه پنج‌روزه زیر نام «شکوه عید» به مناسبت فرارسیدن عید قربان، امروز (پنج‌شنبه، ۱ سرطان)، در هرات گشایش یافت. مسئولان در این نمایش‌گاه، می‌گویند که نمایش‌گاه شکوه عید، برای زنان و رشد اقتصادی زنان تجارت‌پیشه راه‌اندازی شده است.

در همین حال، ادیبا وزیری، رییس اتاق‌های تجارت و صنایع زنان در حوزه‌ی غرب، می‌گوید که در زمان‌های پیش رو، برنامه‌های متعددی را برای رشد تجارت و اقتصاد زنان، در نظر دارند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در این نمایش‌گاه، حدود ۶۰ غرفه به زنان تجارت‌پیشه اختصاص یافته است که محصولات و صنایع دستی خود را به نمایش گذاشته اند.

فروزان نیک‌فرجام، بانویی که محصولاتش را در نمایش‌گاه شکوه عید، به نمایش گذاشته است، می‌گوید: «خیلی عالی است؛ چون مردم آگاهی ندارند. وقتی نمایش‌گاه می‌شود، مردم می‌آیند و می‌بینند. ما آرزوی این را هم داریم که جا بیفتد و مردم هم خرید کنند.»

حسیبه، تاجر دیگری، می‌گوید که ‌این نمایش‌گاه می‌تواند برای تجارت و کاروبار زنان، مؤثر باشد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، بازدیدکنندگان از نمایش‌گاه شکوه عید، می‌گویند که برای پشتیبانی از زنان تجارت‌پیشه، در این نمایش‌گاه حضور یافته اند.

شریفه، بازدیدکننده، می‌گوید: «خوب است که گاهی برای دیدن و روحیه‌دادن به زنان بیاییم و از محصولات آنان دیدن کنیم. من از همه‌ی زنان خواستار این هستم که بیایند دیدن و خرید کنند.»

گفتنی است که از نزدیک به دو سال به این سو، این شانزد‌همین نمایش‌گاه صنایع دستی زنان در هرات است که برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این نمایش‌گاه‌ها، رشد اقتصادی زنان گفته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: