نمایش‌گاهی زیر نام «مینی مارکت» برای بازاریابی محصولات زنان متشبث از سوی اتاق تجارت و صنایع زنان حوزه‌ی غرب، یک‌شنبه، ۱۰ ثور، در هرات برگزار شد.

مسئولان اتاق تجارت و صنایع زنان حوزه‌ی غرب، می‌گویند که در این نمایش‌گاه حدود ۸۰ بانو صنایع دستی و محصولات تولیدی خود را به نمایش گذاشته اند.

ادیبا وزیر، رییس اتاق تجارت و صنایع زنان حوزه‌ی غرب، به سلام‌وطندار می‌گوید که تلاش‌ها جریان دارد تا از راه‌های مختلف زمینه‌ی کار و پیش‌رفت را برای زنان تجارت‌پیشه فراهم کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «این نمایش‌گاه دوروزه، ویژه‌ی زنان است. نمایش‌گاه به منظور بازاریابی و شناسایی محصولات زنان تجارت‌پیشه برگزار شده است. به زودی نمایش‌گاه دیگری نیز برای پیش‌رفت کارهای زنان برگزار می‌شود.»

به گفته‌ی او، بانوانی که به تازگی به کارهای تولیدی رو آورده اند و توان سرمایه‌گذاری را ندارند، اتاق تجارت و صنایع زنان حوزه‌ی غرب آنان را برای پشتیبانی مالی به مؤسسه‌ها معرفی می‌کند.

از سویی هم، شماری از زنان تجارت‌پیشه و زنانی که صنایع دستی و تولیدی شان را در این نمایش‌گاه به نمایش گذاشته اند، از برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها در شرایط کنونی استقبال می‌کنند.

قریش ملک‌زاده، یکی از زنان تجارت‌پیشه، به سلام‌وطندار می‌گوید که با برگزاری نمایش‌گاه‌های مختلف، فروش صنایع دستی زنان هر روز بهتر می‌شود و زنان بیش‌تری نیز به کارهای شان برمی‌گردند.

او می‌افزاید: «از مردم می‌خواهیم که بیایند برای خودکفایی از محصولات داخلی استفاده کنند. از زنان می‌خواهیم که حتا برای یک بار دیدن محصولات دستی و تولیدی زنان به نمایش‌گاه سر بزنند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

نسیمه عظیمی، یکی دیگر از زنان تجارت‌پیشه، ابراز امیدواری می‌کند که این نمایش‌گاه تأثیر خوبی بر کاروبار زنان تجارت‌پیشه داشته باشد. او می‌گوید: «برگزاری این نمایش‌گاه‌ها سبب می‌شود که تولیدات خود را به نمایش بگذاریم و با فروش محصولات خود، فامیل را پشتیبانی مالی کنیم.»

در این نمایش‌گاه صنایع دستی و تولیدی زنان در بخش‌های خیاطی، زیورآلات، مواد خوراکی، ترشی‌باب، محصولات پزشکی و دیگر صنایع دستی، به نمایش گذاشته شده است.

این در حالی است که اتاق تجارت و صنایع زنان حوزه‌ی غرب، می‌گوید که هم‌اکنون ۱۴۰۰ بانوی تجارت‌پیشه در حوزه‌ی غرب کشور، به گونه‌ی رسمی فعالیت می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: